Andrej Kiska: Švajčiarsko patrí medzi špičky v školstve a inováciách

Andrej Kiska: Švajčiarsko patrí medzi špičky v školstve a inováciách

Prezident Andrej Kiska v dňoch 20. a 21. októbra oficiálne navštívil Švajčiarsko. Diskutoval so spolkovým prezidentom Johannom N. Schneiderom-Ammannom a navštívil tiež Švajčiarsky federálny technologický inštitút (ETH), ktorý patrí medzi najlepšie svetové univerzity.

„Švajčiarsko patrí medzi svetové špičky v školstve, výskume, inováciách. Práve v týchto oblastiach potrebuje Slovensko pridať. Som veľmi rád, že dnes sú s nami na oficiálnej návšteve aj rektori troch slovenských technických univerzít a predseda Slovenskej akadémie vied,“ povedal prezident Kiska. Súčasťou delegácie boli takisto aj zástupcovia startupovej komunity.

„Na návšteve ETH som mal možnosť rozprávať sa aj so študentmi a pedagógmi zo Slovenska,“ spomenul prezident. „Úprimne poviem, že som ich poprosil, aby sa potom vrátili domov. Naše Slovensko je krásne a potrebuje takýchto talentovaných ľudí.“

Súčasťou programu prezidenta bolo tiež stretnutie so zástupcami spoločnosti Franke Kitchen. V hlavnom meste Bern sa prezident zvítal aj s krajanmi žijúcimi vo Švajčiarsku.

Viac k téme: