Andrej Kiska v Trnave vyzdvihol občiansku angažovanosť

Regióny
Andrej Kiska v Trnave vyzdvihol občiansku angažovanosť

Prezident Andrej Kiska navštívil v utorok v rámci pracovného výjazdu Trnavu a obec Biely Kostol. Vyzdvihol miestnu občiansku angažovanosť a vyslovil uznanie Trnavčanom za to, že ich život sa nekončí za dverami bytu, ale snažia sa pôsobiť aj v rámci mesta.

Andrej Kiska hovoril s primátorom Trnavy Petrom Bročkom o možnostiach zefektívnenia samosprávy. Navštívil Trnavskú arcidiecéznu charitu, ktorá poskytuje zdravotnícke, sociálne a iné charitatívne služby, a pozrel si jej nedávno zriadenú dielňu pre ľudí bez domova. Diskutoval tiež s občianskymi aktivistami z organizácii Centrum Koburgovo, Publikum.sk, Bronco, Storm, Trnavské dobrovoľnícke centrum, Bernohy, Laura a so zástupcami Slovenského skautingu, Mestskej rady mládeže a Univerzitnej rady mesta Trnava.

Súčasťou programu prezidenta boli aj návšteva Obchodnej akadémie, diskusia so študentmi a stretnutie s občanmi v obci Biely Kostol. Ekonomický rozmer mala prehliadka závodu PSA Peugeot Citroën, jedného z najväčších slovenských zamestnávateľov, pre ktorého v súčasnosti pracuje 3500 ľudí.