EXPO v Dubaji je možnosť prezentovať kreativitu a schopnosti Slovenska

EXPO v Dubaji je možnosť prezentovať kreativitu a schopnosti Slovenska

Prezidentka Zuzana Čaputová vo štvrtok 27. januára 2022 otvorila slovenský Národný deň na svetovej výstave EXPO v Dubaji.

Podľa prezidentky svetová výstava na EXPO vytvára možnosť prezentovať kreativitu a schopnosti Slovenska, našich inovátorov, vedcov, podnikateľky a podnikateľov, ale aj našu kultúru svetovému publiku v regióne, ktorý aj pre nás prináša mnohé príležitosti.

Príležitosť prinieslo aj dnešné rokovanie prezidentky s korunným princom Abú Dhabí, šejkom Mohamedom bin Zájdom Ál Nahjánom, úradujúcim prezidentom Spojených arabských emirátov. "Výsledkom nášho stretnutia je, že ešte počas tohto roka príde na Slovensko tím zo Spojených arabských emirátov, aby dohodol ďalšie možnosti ekonomickej spolupráce."

Slovensko sa na výstave EXPO prezentuje inováciami. Tie odrážajú aj potrebu riešiť klimatickú krízu, ktorá sa týka nás všetkých, vrátane podnikateľského prostredia. "Som rada, že naši podnikatelia a inovátori, s ktorými som sa tu stretla prezentujú Slovensko ako krajinu, ktorá trendy nielen sleduje, ale svojimi vlastnými nápadmi ich aj udáva."

Foto: Tibor Géci