Prezident diskutoval o školstve s účastníkmi Komenského inštitútu

Domáca politika
Prezident diskutoval o školstve s účastníkmi Komenského inštitútu

Prezident Andrej Kiska prijal v stredu účastníkov novej vzdelávacej platformy pre učiteľov - Komenského inštitútu. Cieľom ročného kurzu pre pedagógov je zvládnutie inovatívnych a alternatívnych vyučovacích metód pre učiteľov, ktorí sú ochotní v prospech týchto metód aj verejne vystupovať.

Prezident Kiska vyzdvihol pred prítomnými pedagógmi a organizátormi programu skutočnosť, že sa po prvýkrát podarilo presadiť, aby sa školstvo dostalo medzi priority vlády. Teraz čakáme na konkrétne kroky, zdôraznil. Zmeny v školstve by podľa neho mali dosiahnuť predovšetkým to, aby boli deti pripravené na život.

Ako dodal, učitelia môžu deti ovplyvniť nielen v tom, aké povolanie si vyberú, ale môžu pomôcť, aby sa z nich stali skutočné osobnosti. Dnes, keď zlyhávajú rodiny, z médií sa šíria správy, z ktorých sme všetci nešťastní, a na sociálnych sieťach sa deti uzatvárajú do svojich svetov, sú podľa prezidenta práve učitelia tými, ktorí môžu ukázať mladým ľuďom správne hodnoty.

„Vo vašich rukách sú nemierne dôležité veci. Som rád, že inštitút sa zaoberá tým, čo učíme a ako to učíme. Prejsť od memorovania ku kreatívnemu mysleniu je jedna z najdôležitejších úloh.“