Kiska na Spiši: Vidieť progres, potrebujeme sa spájať

Regióny
Kiska na Spiši: Vidieť progres, potrebujeme sa spájať

Pracovný výjazd na Spiš začal prezident Andrej Kiska na radnici v Spišskej Novej Vsi, kde s predstaviteľmi mesta diskutoval o aktuálnych témach. „Som veľmi rád, že v tých kľúčových oblastiach ako školstvo a zdravotníctvo má mesto progres, má dobré výsledky a nezamestnanosť klesá. Potešila ma správa, že sa sem chystá nový investor, ktorý by mohol mestu, ale aj regiónu pomôcť,“ uviedol prezident po stretnutí.

S primátorom sa zhodli, že to, čo potrebuje celý tento región, ktorý prezident označil za unikát a klenot na Slovensku, je určité spájanie sa. „Potrebujeme sa spájať a dokázať potom lepšie predať našu krajinu, aby sa lepšie darilo jednotlivým mestám, ale aj celej krajine,“ prízvukoval prezident Kiska. Podľa neho by sa cestovný ruch mal stať stabilným príjmom pre región a jeho obyvateľov.

O aktuálnej situácii v školstve diskutoval prezident Kiska so študentmi a profesormi na miestnom gymnáziu.

Andrej Kiska navštívil aj firmu Embraco v Spišskej Novej Vsi, ktorá produkuje kompresory do chladiacich zariadení a už roky patrí k najväčším zamestnávateľom v regióne - v súčasnosti v nej pracuje viac ako 2300 ľudí. Po stretnutí s vedením a prehliadke firmy prezident vyzdvihol, že spoločnosť sa nezameriava len na samotnú výrobu, ale investuje aj do výskumu. „Boli sme si pozrieť veľmi moderné technológie na výskum a na vývoj, čo je nesmierne pozitívne, pretože okrem pracovných miest potrebujeme aj podporu vedy a výskumu,“ zdôraznil prezident, ktorý oceňuje aj to, že firma dbá tiež o mesto a podporu regiónu.

Na záver pracovného výjazdu na Spiš navštívil Andrej Kiska aj obce Markušovce a Spišský Hrušov.