Prezident Kiska navštívil Vojenský útvar v Rožňave

Prezident Kiska navštívil Vojenský útvar v Rožňave

Prezident Andrej Kiska navštívil v stredu Vojenský útvar v Rožňave, kde si pozrel ukážku pripravenosti práporu radiačnej, chemickej a biologickej ochrany a raketometného oddielu.

„Od nástupu do funkcie zdôrazňujem, že bezpečnosť našej krajiny a jej občanov je prvoradou úlohou štátu. Som v pravidelnom kontakte s velením ozbrojených síl,“ povedal prezident.

Andrej Kiska pripomenul potrebu modernizácie slovenskej armády, ale tá by mala podľa neho prebehnúť v súlade s jasným plánom a po odbornej diskusii.

„Ozbrojené sily sú v procese modernizácie, naša armáda má záväzky nielen voči našej krajine a našim občanom, ale aj voči spojencom, s ktorými si navzájom garantujeme našu bezpečnosť,“ podotkol prezident. „Sám hovorím, že musíme viac investovať do školstva a zdravotníctva, ale myslieť na obranu až v čase krízy je neskoro. Preto má velenie našej armády v procese modernizácie moju podporu. Ale je povinnosťou politikov mať jasný a aj pre verejnosť zrozumiteľný a obhájiteľný záväzný plán vyzbrojenia a pripravenosti našej armády. Odborná diskusia by nemala prebiehať až po nákupe novej techniky. Bude to výzva pre novú vládu.“

Viac k téme: