Prezident na pracovnom výjazde na Záhorí

Regióny
Prezident na pracovnom výjazde na Záhorí

Pracovný výjazd prezidenta Andreja Kisku na Záhorie sa začal stretnutím s pracovníkmi a klientmi charitatívneho projektu Stupavské srdce. Pomoc núdznym má v Stupave tradíciu už od začiatku 18. storočia, zapájali sa do nej okrem mesta aj rôzne komunity. „Ľudia v tomto mestečku sa snažia pomáhať tým, ktorí tu bývajú a ktorí majú problémy. Je to veľmi dobré v tom, že je to charita nielen ako taká, ale aj že buduje veľmi dobrý vzťah v meste medzi obyvateľmi navzájom,“ vyzdvihol prezident súčasné aktivity projektu.

Na Gymnáziu F. V. Sasinka v Skalici diskutoval Andrej Kiska s vedením školy a študentmi o možnostiach uplatnenia absolventov na vysokých školách.

V Automobilovom priemyselnom parku v Lozorne navštívil prezident francúzsku spoločnosť zameranú na výrobu komponentov do automobilov Plastic Omnium Auto Exteriors. Jej dôležitou súčasťou od roku 2005 je aj výskumné a vývojové centrum, kde 90 percent zamestnancov tvoria slovenskí inžinieri.

Okrem vedenia Stupavy sa prezident stretol aj s predstaviteľmi Malaciek a Skalice. Ako potvrdili, v tomto regióne nie je najväčším problémom nezamestnanosť, Stupavu a Malacky trápia skôr problémy s dopravou – jej hustota a preťaženosť centier miest.

V prípade Skalice, ktorú navštívia ročne desťtisíce turistov, ocenil Kiska výbornú propagáciu mesta a dobré využívanie prostriedkov z európskych fondov. Témou bol aj pripravovaný zákon o športe.

Andrej Kiska ešte navštívi Františkánsky kláštor v Skalici, na záver má na programe diskusiu s občanmi mesta.