Prezident navštívil olympionikov v horskej dedine

Prezident navštívil olympionikov v horskej dedine

Andrej Kiska v pondelok navštívil výpravu v horskej dedine v Pjongčangu. Pôvodne chcel navštíviť súťaž v obrovskom slalome žien, po jej preložení sa išiel pozrieť na súťaž snoubordistiek v slopestyle.

Prezident sa po jej skončení stretol s Veronikou Velez-Zuzulovou. V spoločnosti svojej dcéry Natálie Kiskovej sa s ňou rozprával asi desať minút, potom sa k nim pridala Klaudia Medlová. Prezident sa živo zaujímal o pocity Medlovej po ťažkom páde na chrbát, ktorý ju postihol v prvej jazde pretekov.

V jedálni dediny sa stretol aj s ďalšou lyžiarkou Barborou Kantorovou, nasledovala návšteva apartmánu Petry Vlhovej, kde sa prezident stretol aj s jej realizačným tímom.

V horskej dedine sa Andrej Kiska stretol aj s ďalšími slovenskými olympionikmi, sestrami Paulínou a Ivonou Fialkovými, s trénerkou Annou Murínovou a bratmi Adamom a Andreasom Žampovcami.

Prezident sa v dejisku ZOH zdrží do stredy, v pláne má účasť na otváracom zápase hokejistov Slovenska proti Rusku, ešte predtým chce sledovať slalom žien v alpskom centre Jangpchjong.

foto: tasr

Viac k téme: