Prezident navštívil Sninu, diskutoval o práci aj zdravotníctve

Prezident navštívil Sninu, diskutoval o práci aj zdravotníctve

Andrej Kiska navštívil v pondelok Sninu. Rokoval s vedením mesta a stretol sa s gymnazistami.

„Diskutoval som s pánom primátorom v čom sa darí aj nedarí. Samozrejme sme sa rozprávali aj o cestách. Tu je ten problém možno ešte vypuklejší – z Prešova, ktorý je odtiaľto vzdialený 90 kilometrov, sem trvá prísť dve hodiny. Preto je sem také ťažké dotiahnuť akéhokoľvek podnikateľa, akéhokoľvek investora. Potom sa netreba čudovať tomu, že tá nezamestnanosť je tu stále vysoká. Vihorlat, ktorý voľakedy zamestnával cez šesťtisíc ľudí, dnes zamestnáva len tisíc pracovníkov.
 
V mnohých mestách, ktoré som navštívil, sa tento rozpad podarilo nahradiť súkromnými podnikateľmi a investormi. Napríklad v Partizánskom nezaznamenali úbytok pracovných miest, hoci predtým tam bol jeden zamestnávateľ, ktorý sa rozpadol. Na jeho území vzniklo mnoho úspešných podnikateľov. To sa dá vtedy, ak sú cesty. Ak nie sú cesty, ak sa nedá cestovať, ak sa sem nedá prísť, potom je veľmi ťažko sem pritiahnuť investorov a podnikateľov.
 
Druhou otázkou je otázka nemocnice a toho ako podporuje štát nemocnicu vlastnenú mestom a myslím si, že v tomto smere je veľa rezerv v porovnaní s nemocnicami, ktoré sú priamo v správe štátu.
 
Vládne tu optimizmus z toho, ako sa tento región vyvíja, ale musíme veľa spraviť preto, aby každá jedna časť Slovenska mala presne rovnakú perspektívu a možnosti a žilo sa v nej tak dobre ako v ostatných regiónoch Slovenska.“

Viac k téme: