Prezident prijal nominovaných na ocenenie Dobrovoľník roka

Prezident prijal nominovaných na ocenenie Dobrovoľník roka

Prezident Andrej Kiska prijal v pondelok dobrovoľníkov, ktorí sú nominovaní na ocenenie Dobrovoľník roka. Podujatie organizuje od roku 2008 Národné dobrovoľnícke centrum Cardo a oceňuje v ňom výnimočnú dobrovoľnícku činnosť vykonávanú bez nároku na finančnú odmenu, projekty, či prejavy solidarity v rôznych oblastiach.

„Ako prezident som veľmi hrdý na našu krajinu, nielen pre to, že je krásna, ale aj preto, akých máme ľudí. Na jednej strane máme nesmierne veľa tvorivých, inovatívnych ľudí, ale máme aj ľudí, ktorí sú ochotní pomôcť druhým,“ vyzdvihol prezident Kiska na stretnutí. 

V našej krajine v súčasnosti pozorujeme nárast extrémizmu, xenofóbie, pripomenul prezident, sú tu aj ľudia, ktorí šíria nenávisť voči ľuďom in ej farby pleti, inému náboženstvu.  

„Vy a za vami státisíce ďalších dobrovoľníkov ste však presne dôkazom, že Slovensko je dobré,“ povedal prezident. „Je to na nás, aby sme to dobro, ktoré medzi ľuďmi  je, a ktoré vy reprezentujete, aby sme ho ukázali.“  

Organizátorom a prostredníctvom prítomných aj ďalším státisícom dobrovoľníkov, ktorí  pomáhajú v najrôznejších činnostiach, poďakoval prezident Andrej Kiska za to, že robia našu krajinu krajšou a lepšou.