Táto webová stránka používa súbory cookies

Cookies sú malé textové súbory ukladané webovou stránkou vo vašom počítači. Používajú sa na skvalitnenie vášho zážitku pri návšteve webovej stránky, analýzu výkonnosti stránky a na zber údajov o jej používaní. Na tento účel využívame aj nástroje a služby tretích strán. Niektoré takto získané údaje môžu byť poskytnuté partnerom v EÚ a mimo EÚ. Kliknutím na „Povoliť všetky“ vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním cookies. Kliknutím na “Odmietnuť všetky” odmietnete všetky cookies okrem nevyhnutných. Kliknutím na “Spravovať nastavenia” môžete získať podrobnejšie informácie a upraviť svoje preferencie.

Nevyhnutné cookies slúžia na zabezpečenie riadneho fungovania webovej stránky. Vďaka nim je možná navigácia na stránke alebo prístup k chráneným oblastiam stránky. Nevyhnutné cookies je možné spracovávať aj bez udelenia súhlasu dotknutou osobou.

Názov tx_cookie_consent
Poskytovateľ prezident.sk
Súbor cookie slúži na zaznamenávanie platnosti súhlasov s používaním cookies.
Platnosť 1 rok
Typ Nevyhnutné
Názov TS01232bc6
Poskytovateľ prezident.sk
Súbor cookie používaný na identifikáciu relácie používateľa.
Platnosť 2 hodiny
Typ Nevyhnutné

Štatistické cookies nám pomáhajú zlepšovať našu webovú stránku vďaka údajom o tom, ako návštevníci stránku používajú, a to prostredníctvom anonymného zbierania informácií.

Názov _gat
Poskytovateľ Google
Použiva Google Analytics na obmedzenie počtu požiadaviek, ktoré je potrebné vykonať.
Platnosť 1 minúta
Typ Štatistické
Názov _ga
Poskytovateľ Google
Priradí Vášmu zariadeniu unikátne ID, ktoré využívame na generovanie štatistických dát o návštevnosti našich stránok atď.
Platnosť 2 rok
Typ Štatistické
Názov _gid
Poskytovateľ Google
Priradí Vášmu zariadeniu unikátne ID, ktoré využívame na generovanie štatistických dát o návštevnosti našich stránok atď.
Platnosť 1 deň
Typ Štatistické
Názov _hjAbsoluteSessionInProgress
Poskytovateľ Hotjar
Sleduje začiatok cesty používateľa pre určenie celkového počtu relácií. Neobsahuje žiadne identifikovateľné údaje.
Platnosť 1 deň
Typ Štatistické
Názov _hjFirstSeen
Poskytovateľ Hotjar
Súbor cookie používaný na zistenie, či návštevník už webovú stránku navštívil predtým, alebo či ide o nového návštevníka.
Platnosť 1 deň
Typ Štatistické
Názov _hjSessionUser_#
Poskytovateľ Hotjar
Nastaví sa, keď zákazník prvýkrát príde na stránku so skriptom Hotjar. Používa sa na uchovanie unikátneho ID používateľa Hotjar pre túto stránku v prehliadači. To zaisťuje, že správanie pri následných návštevách toho istého webu bude priradené rovnakému používateľovi.
Platnosť 1 rok
Typ Štatistické
Názov _hjSession_#
Poskytovateľ Hotjar
Obsahuje údaje o aktuálnej relácii. Z toho vyplýva, že následné požiadavky v rámci okna relácie budú priradené tej istej relácii Hotjar.
Platnosť 1 deň
Typ Štatistické
Názov _hjIncludedInPageviewSample
Poskytovateľ Hotjar
Zisťuje, či je používateľ zahrnutý do vzorkovania údajov definovaných limitom počtu zobrazení stránky.
Platnosť 7 minút
Typ Štatistické
Názov _hjIncludedInSessionSample
Poskytovateľ Hotjar
Zisťuje, či je používateľ zahrnutý do vzorkovania údajov definovaných denným limitom relácií stránky.
Platnosť 7 minút
Typ Štatistické

Prezident prijal obľúbených učiteľov z ankety Zlatý Amos

Domáca politika
Prezident prijal obľúbených učiteľov z ankety Zlatý Amos

Prezident Andrej Kiska v utorok prijal semifinalistov ankety o najobľúbenejšieho učiteľa a učiteľku Zlatý Amos. 

„Som veľmi rád, že tu môžem opäť prijať najlepších z najlepších. Celému Slovensku opakujem, že to, aké máme školstvo, tak bude vyzerať naša krajina. Školstvo, to ste v prvom rade vy - učitelia. Áno, potrebujeme aj moderné budovy, aj moderné didaktické prostriedky na výučbu, ale na záver je to o osobe učiteľa.

Osobnosť učiteľa nie je unikátna len v tom, že dokáže dieťa naučiť daný predmet, dokáže ho formovať k danému predmetu, ale osobnosť učiteľa je skutočne unikátna aj v tom, že môže ovplyvňovať život a rozvoj dieťaťa po jeho morálnej stránke. Často nám chýbajú vzorce správania sa z rodín, z médií. Práve učiteľ dokáže svojim prístupom k žiakom, k hendikepovaným žiakom, k žiakom zo sociálne slabších skupín ukázať, ako by sme sa mali správať k sebe navzájom.

Veľká vďaka za vašu prácu. Mrzí ma, že sa naše školstvo a reforma, ktorú tak očakávame, nehýbe. Mrzí ma, že skoro každý rok máme nového ministra školstva. Mrzí ma, že nemáme prijatú jasnú víziu na roky dopredu, ktorá by z nášho školstva spravila skutočne moderné školstvo. Všetci vieme, že sa z pohľadu testovania našich detí prepadáme, že dosahujeme horšie výsledky.

A to, čo ma najviac mrzí, a čo neustále opakujem, že musíme vrátiť úctu k vzdelaniu. Ako krajina sme stratili úctu k vzdelaniu, úctu a rešpekt k učiteľskému povolaniu. Pritom vy máte v rukách to najcennejšie, našu budúcnosť.

Ešte raz veľká vďaka. Prostredníctvom vás chcem poďakovať ďalším desiatkam obetavých, fantastických učiteľov, ktorí napriek tomu všetkému odovzdávajú svojej práci všetko. Naše deti potom chodia s radosťou do školy a stávajú sa z nich skutočné osobnosti.“