Prezident rozlúčkovo navštívil Maďarsko, vyzdvihol dobré vzťahy

Prezident rozlúčkovo navštívil Maďarsko, vyzdvihol dobré vzťahy

Prezident Andrej Kiska v utorok pokračoval v sérií rozlúčkových návštev stretnutím s maďarským prezidentom Jánosom Áderom v neformálnej atmosfére v priestoroch benediktínskeho opátstva v Pannonhalme.

Prezidenti diskutovali o situácii v súvislosti s blížiacimi sa voľbami do Európskeho parlamentu. „Som presvedčený o tom, že voľby by mali byť aj o uistení všetkých našich občanov, že to, že človek má rád svoju vlasť, svoj národ, svoj región, svoje mesto, nikdy nie je v rozpore s tým byť nadšený a presvedčený Európan,“ povedal Andrej Kiska.

Prezident Kiska vyzdvihol veľmi dobrú úroveň slovensko-maďarských vzťahov: „Uistil som pána prezidenta, že aj po nástupe pani prezidentky Zuzany Čaputovej bude pokračovať kontinuita v zmysle hodnôt. Veľmi ho potešilo, keď som mu spomenul, že príhovore k voličom povedala po slove ďakujem ako druhé slovo köszönöm szépen. Ukazuje to, že pani prezidentka má a bude mať záujem, aby spolupráca s našimi susednými krajinami aj Maďarskom bola na veľmi dobrej úrovni.“

Viac k téme: