Prezident sa poďakoval koledníkom Dobrej noviny

Prezident sa poďakoval koledníkom Dobrej noviny

Andrej Kiska prijal vo štvrtok v Prezidentskom paláci koledníkov Dobrej noviny, najväčšej pravidelnej dobrovoľníckej akcie na Slovensku, ktorá zbiera finančné prostriedky na podporu rozvojových projektov v Afrike.

„Niekto múdry dávno povedal, že nie sú šťastní ľudia, ktorí hľadajú svoje šťastie, ale skutočne šťastní sú tí, ktorí myslia na šťastie druhých. A to, čo robíte ako Dobrá novina, je skutočne unikátne,“ povedal prezident a poďakoval sa koledníkom za ich úsilie.

„Myslíte na ľudí, ktorí sú ďaleko. Ktorých možno vy, deti, poznáte len z tých obrázkov. Je veľmi dobré, že ukazujete, aká dobrá a úspešná krajina sme. Tak ako je povinnosťou úspešných ľudí pomáhať, tak je aj povinnosťou úspešnej krajiny myslieť na to, že niekde často nie je ani len voda. A práve voda je jedným z dôvodov toho, čo sa deje vo svete,“ upozornil Andrej Kiska v súvislosti so zmenou klímy a migračnou krízou.

Zástupcovia Dobrej noviny sa prezidentovi poďakovali za prijatie, ale aj za ústretové gestá voči tým, ktorí museli utiecť pred vojnou a násilím: „Vnímame mnohé obavy našich spoluobčanov, ale ľudskosť a otvorenosť pre ľudí, ktorí prišli o všetko, musia byť predsa väčšie ako strach. Cítime, že je to výzva aj pre nás – v našej práci s deťmi a mladými ľuďmi –, aby sme sa stali citlivými a vnímavými na pomoc núdznym bez ohľadu na to, akého sú náboženstva alebo odkiaľ prichádzajú.“