Prezident verí, že Deň narcisov bude opäť úspešný

Zahraničná politika
Prezident verí, že Deň narcisov bude opäť úspešný

Prezident Andrej Kiska navštívil vo štvrtok bratislavské Centrum pomoci Ligy proti rakovine na Brestovej ulici. „Zajtra začína 21. ročník Dňa narcisov, akcie, ktorá pomáha obrovskému množstvu ľudí na Slovensku,“ povedal prezident po návšteve centra.

„Na rakovinu ochorie každý tretí z nás a každý štvrtý na rakovinu zomrie,“ pripomenul Andrej Kiska smutné štatistiky. Podľa neho často pri bežnom živote zabúdame na obrovské množstvo ľudí, ktoré s týmto zákerným ochorením bojujú.

„Zajtra vyjde do ulíc 20-tisíc dobrovoľníkov, mladých ľudí, ktorí budú rozdávať narcisy a prosiť, aby sa naše srdcia otvorili a prispeli sme na pomoc týmto ľuďom,“ povedal prezident a zaželal tohtoročnému Dňu narcisov úspech. Verí, že Slováci ukážu dobré srdce, a tým, ktorí ochorením prechádzajú, dokážu, že na nich myslíme.

Andrej Kiska vyzdvihol záslužnú dlhoročnú činnosť Ligy proti rakovine, ktorá pomáha v prevencii, rodinám, ale aj tým, ktorí onkologickým ochorením práve prechádzajú.

Podľa prezidenta je nesmierne dôležité hovoriť najmä o prevencii. Podľa jeho názoru by sa už na školách mali deti učiť o potrebe preventívnych prehliadok a o tom, čo sami môžeme spraviť pre to, aby sme tomuto zákernému ochoreniu vedeli predísť.