Prezidentka podporila kampaň na odstránenie násilia voči ženám

Prezidentka podporila kampaň na odstránenie násilia voči ženám

Prezidentka Zuzana Čaputová vo štvrtok 25. novembra 2021 na Svetový deň odstránenia násilia voči ženám spolu s ďalšími osobnosťami kultúrneho a spoločenského života podporila iniciatívu Koordinačno-metodického centra pre prevenciu násilia a Veľvyslanectva Nórskeho kráľovstva a 21 veľvyslanectvami krajín.

Podľa prezidentky vie každý z nás pomôcť, ak sa v našom okolí deje násilie. "Vieme prispieť aj postojom, ktorý nebude násilie zľahčovať a viniť ženy za to, že si násilie spôsobili svojím správaním. Som rada, že sa za posledný rok podarilo presadiť zmenu, ktorú som iniciovala a vďaka spolupráci medzi neziskovkami, ministerstvom spravodlivosti a políciou, začínajú intervenčné centrá pre obete domáceho násilia pomáhať po celom Slovensku."

Práve dnes, keď na Slovensku začína lockdown, chce prezidentka opäť povzbudiť ženy, ktoré zažívajú partnerské násilie, aby vyhľadali pomoc. "Viem, že cesta z násilia zďaleka nie je jednoduchá. Ale je to vždy neporovnateľne lepšia voľba ako život v násilí."

Oranžová farba je farbou dnešného dňa, na celom svete spája ľudí, aby spoločne zastavili a predchádzali násiliu páchanému na ženách. "Bolo mi cťou podporiť kampaň."

Pri príležitosti Svetového dňa odstránenia násilia voči ženám sa aj Prezidentský palác spolu s ďalšími budovami vo svete v tento deň rozsvietil na oranžovo.

Aktivita sa uskutočnila 23.11.2021