Prezidentka prijala demisiu ministra práce Milana Krajniaka

Domáca politika
Prezidentka prijala demisiu ministra práce Milana Krajniaka

Prezidentka Zuzana Čaputová v stredu 17. marca 2021 v Prezidentskom paláca prijala demisiu ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Milana Krajniaka a vedením rezortu práce poverila ministra dopravy a výstavby Andreja Doležala.

Prezidentka bývalému ministrovi poďakovala za jeho prácu. "Bol to pre Vás, tak ako pre každého člena vládneho kabinetu, ale aj pre každého občana republiky, mimoriadne náročný rok. Od prvej chvíle po nástupe do úradu ste sa museli potýkať s následkami pandémie, akú ľudstvo nezažilo už viac ako storočie."

Vo svojom príhovore prezidentka osobitne ocenila všetko, čo vo svojej funkcii vykonal v záujme udržania pracovných miest. "Vážim si, že ste sa snažili viesť ministerstvo a jemu podriadené inštitúcie a organizácie tak, aby ekonomické straty spôsobené pandémiou boli čo najnižšie a aby boli ľudsky a občiansky zvládnuteľné."

Hoci dôvody jeho demisie nie sú celkom zrejmé, prezidentka jeho rozhodnutie rešpektuje a želá mu veľa úspechov v ďalšom pôsobení vo funkcii poslanca Národnej rady Slovenskej republiky.


Andrejovi Doležalovi, ktorý je dočasne poverený vedením rezortu práce, sociálnych vecí a rodiny prezidentka zaželala veľa úspechov pri plnení tejto úlohy. 

Celý príhovor prezidentky je dostupný TU.