Prezidentka prijala učiteľov z Komenského inštitútu

Domáca politika
Prezidentka prijala učiteľov z Komenského inštitútu

Prezidentka Zuzana Čaputová vo štvrtok v Prezidentskom paláci prijala učiteľov z Komenského inštitútu.

"Veľa sa hovorí o tom, v akom stave je dnes naše školstvo. Veľa čítam a počúvam, v akom stave sú budovy našich škôl, aký máme nedostatok kvalitných učiteľov, ale aj učebníc, učebných pomôcok, či športovísk. Veľa sa hovorí o nových modeloch školstva, nových prístupoch, ale aj  vzoroch v zahraničí, z ktorých by sme mohli čerpať inšpiráciu pre potrebné reformy.
Sú to nepochybne dôležité témy a je to nepochybne  dôležitá diskusia. Ale niekedy mám pocit, že v tejto diskusii chýba dôraz na človeka, ktorí vyučuje.
Verím, že kvalitná a empatická učiteľka, či učiteľ – dobrí pedagógovia, ktorí dokážu deti nadchnúť, ktorí ich dokážu motivovať k učeniu, inšpirovať k objavovaniu, sú a ešte dlho budú tým základným a najdôležitejším faktorom nášho vzdelávacieho procesu." 

"Dovoľte mi oceniť Komenského inštitút a Vás, ktorí ste sa rozhodli ho absolvovať. Dôraz, ktorí dávate na poctivú argumentáciu, kritické myslenie, rešpektujúci prístup k žiakom, ale aj rozvíjanie praktických zručností a kreativity našich detí považujem za mimoriadne inšpirujúci," dodala.