Prezidentka sa stretla s ministrom financií

Domáca politika
Prezidentka sa stretla s ministrom financií

Prezidentka Zuzana Čaputová sa v utorok 31. marca 2020 pracovne stretla s ministrom financií Eduardom Hegerom. Zaujímala sa o balík opatrení, ktorý vláda ohlásila v súvislosti so zmiernením ekonomických dôsledkov súčasnej krízy.  

Diskutovali spolu o detailoch konkrétnych opatrení, ako sú napríklad kritériá na preplácanie mzdy pri poklese tržieb alebo určovanie medziročného poklesu tržieb v prípade, ak niekto podniká kratšie ako rok. Hovorili však aj o potrebe venovať pozornosť profesiám, ktoré svojou činnosťou nedosahujú pravidelné tržby, ale sú pre spoločnosť dôležité, napríklad ľudia pracujúci v kultúre, športe a mimovládnych organizáciách.

Zo slov ministra jednoznačne vyplynulo, že pripravované opatrenia nie sú jediné, a že v krátkom čase budú musieť nasledovať ďalšie, vrátane opatrení pre najväčších zamestnávateľov, pretože súčasná kríza sa postupne dotkne čoraz väčšieho počtu ľudí v rôznych životných situáciách. 

"Pri posudzovaní zákonov sa budem zaujímať aj o administratívnu náročnosť získania pomoci, aby sa k nej každý, kto ju potrebuje, mohol jednoducho dostať aj v súčasnom obmedzenom režime a zároveň, aby to nespôsobilo problémy ani na strane štátu."