Prezidentka telefonovala s pápežom Františkom

Zahraničná politika
Prezidentka telefonovala s pápežom Františkom

Prezidentka Zuzana Čaputová telefonovala v stredu 15. apríla 2020 s pápežom Františkom. Na začiatok júna má prezidentka vo Vatikáne dohodnutú audienciu, ale vzhľadom na okolnosti nie je isté, či sa uskutoční. Pápeža Františka informovala o aktuálnej situácii na Slovensku a predovšetkým o tom, akí sú občania disciplinovaní. 

„Zdieľam s ním nádej, že utrpenie, ktoré teraz prežívame, pomôže k vedomiu, že sme všetci na jednej lodi a potrebujeme predovšetkým vzájomnú pomoc a spoluprácu. Globalizovaný svet je zraniteľný, ľahko sa v ňom šíria choroby, ale šíri sa v ňom aj nádej, pomoc, súcit a láska. Najviac dnes potrebujeme práve globalizáciu súcitu."

Pápež František prezidentku informoval o tom, ako trávi čas on. Je zdravý, snaží sa prihovárať veriacim prostredníctvom médií, pretože považuje za veľmi dôležité, aby sa im aj v tomto čase dostávali posolstvá o nádeji. Prezidentka na záver telefonátu pozvala Svätého Otca na návštevu Slovenska a zaželala mu veľa zdravia a síl pri napĺňaní jeho výnimočného poslania.