Prezidentka vymenovala 27 nových profesorov

Prezidentka vymenovala 27 nových profesorov

Prezidentka Zuzana Čaputová vo štvrtok 22. apríla 2021 v Prezidentskom paláci vymenovala 27 nových profesorov a profesoriek.

Pre všetkých, ktorí roky štúdia zasvätili zvyšovaniu svojej odbornosti, je podľa slov prezidentky dnešný deň potvrdením toho, že ich úsilie prinieslo zaslúžené výsledky. "Dosiahli ste veľký úspech vo svojej akademickej kariére, k čomu vám ešte raz úprimne blahoželám. Stať sa súčasťou našej akademickej elity je postavenie, ktoré zaväzuje." 

Ak chce byť Slovensko prosperujúcim štátom, vzdelanie a veda pri tom podľa prezidentky musia zohrať kľúčovú rolu. "S novou silou sme sa o tom presvedčili aj v čase pandémie. Ešte hádam nikdy nebolo spoločenské uznanie faktu, že investície do vzdelania a do vedy nie sú mrhaním prostriedkov, také silné ako teraz." 

Prezidentka vo svojom prejave spomenula aj podporu spoločnosti, s ktorou sa môže akademické prostredie pokúsiť o to, aby naše špičkové pracoviská už neboli iba dielom a zásluhou jednotlivcov, ale boli dôsledkom premysleného systému. "V tomto smere sa spolieham aj na vklad a prínos nových profesorov a profesoriek, lebo lepšie, ako ktokoľvek iný, vedia o možnostiach a cestách, ako pozdvihnúť naše vzdelávanie a vedu na vyššiu úroveň."

Menný zoznam vymenovaných profesorov a profesoriek ako aj odbory, v ktorých pôsobia, je dostupný v sekcii Vymenovania a odvolania