Rozhovory z Prezidentského paláca o predvolebnej atmosfére

Domáca politika
Rozhovory z Prezidentského paláca o predvolebnej atmosfére

Prezidentka Zuzana Čaputová sa rozhodla symbolicky otvoriť Prezidentský palác dialógu o aktuálnych témach, vecnej a kultivovanej diskusii. "Myslím si, že Prezidentský palác by nemal byť len miestom, kde sa prijímajú rozhodnutia, ale chcem, aby bol aj miestom, kde sa hľadajú odpovede v spoločných rozhovoroch."

Rozhovory z Prezidentského paláca by mali mať štvrťročnú periodicitu a záznam z nich bude šírený prostredníctvom sociálnych sietí prezidentky. Témy budú rôzne, od spoločenských až po odborné. Diskutovať budú odborníci aj aktívni angažovaní ľudia, ktorých názor a cenné skúsenosti by sme mali poznať. V publiku budú zároveň vždy prítomní ľudia, ktorých sa téma bezprostredne dotýka a ktorí sa tiež budú môcť zapojiť do diskusie. 

Témou prvej zo série diskusií je predvolebná atmosféra na Slovensku. Spolu s prezidentkou Zuzanou Čaputovou diskutovali Jakub Jošt, ktorý sa ujal úlohy moderátora, novinár Filip Struhárik, psychológ Dušan Ondrušek a reportér Andrej Bán. Do diskusie za zapojili aj študenti Gymnázia Ladislava Sáru v Bratislave a Katedry žurnalistiky Filozofickej fakulty UK.