Andrej Kiska na súde o pozemok: Je to smutný príbeh

Andrej Kiska na súde o pozemok: Je to smutný príbeh

Predstavte si, že si kúpite byt a po 20 rokoch vám zaklope na dvere niekto, od koho ste byt nekupovali, a povie vám, že on je majiteľ bytu. Nepoznáte ho, nikdy ste ho nevideli.

Tento súd a spor o pozemok je taký smutný príbeh. Smutné je aj to, že pokiaľ na druhej strane skutočne došlo k nezákonnému prevodu vlastníckych práv, tak sme sa na súde stretli dve poškodené strany.

Očakávam, že súd rozhodne a nájde spravodlivosť. Aj teraz súd skonštatoval, že som konal v dobrej viere. Kúpil som pozemok od človeka a nemal som najmenšiu predstavu, že by na ňom bola akákoľvek ťarcha.

Ku kúpe daného pozemku došlo asi pred 16 rokmi. S manželkou sme si chceli postaviť rodinný dom a hľadali sme voľné pozemky. V Novom Čase bol inzerát. Skontaktoval som sa s uvedenou spoločnosťou a s manželkou sme pozemky kúpili.

Pán, ktorý zastupoval firmu, mi ponúkol, že oproti pozemku by mohol byť na predaj nejaký pozemok, je to síce v extravilán, lúky, pasienky, ale možno do budúcna by to mohol byť celkom dobrý pozemok pre nejaký podnikateľský zámer. Spýtal som sa na cenu, tá bola akceptovateľná, tak som povedal, že to kúpim.

Absolútne som netušil, že by s pozemkom mohol byť akýkoľvek problém. A že po 16 rokoch pôjdem kvôli pozemku na súd.

Viac k téme: