Úvod Oficiálny program Krátke správy
13.05.2020

Prezidentka víta rozhodnutie Mojmíra Mamojku vzdať sa funkcie ústavného sudcu

Vzhľadom na závažnosť podozrení týkajúci sa Mojmíra Mamojku prezidentka Zuzana Čaputová víta jeho dnešné rozhodnutie vzdať sa funkcie ústavného sudcu. Prezidentka si myslí, že je to v prospech dôveryhodnosti justície. Podľa prezidentky je dobré, aby Ústavný súd SR fungoval v plnom zložení. Podľa prezidentky je dobré, ak Ústavný súd SR funguje v plnom zložení, a preto je v záujme všetkých, aby bol nový ústavný sudca zvolený čo najskôr. 
12.05.2020

Prezidentka udelila milosť matke samoživiteľke v ťažkej životnej situácii

Prezidentka Zuzana Čaputová udelila 12. mája 2020 milosť 41-ročnej žene A. B., ktorá bola opakovane súdom odsúdená za spáchanie trestného činu ohrozovania mravnej výchovy mládeže, pretože jej deti mali v škole, ktorú navštevujú, vymeškané neospravedlnené vyučovacie hodiny. Podrobné zdôvodnenie rozhodnutia prezidentky je dostupné v sekcii milosti a amnestie.
12.05.2020

Prezidentka víta, že Súdna rada zvolila kandidáta na predsedu Najvyššieho súdu SR

Prezidenta Zuzana Čaputová víta, že Súdna rada včera po viacerých neúspešných voľbách zvolila kandidáta na predsedu Najvyššieho súdu SR. Jána Šikutu vníma ako výrazného sudcu s domácimi, ale aj zahraničnými skúsenosťami, keďže pôsobil ako sudca na Európskom súde pre ľudské práva v Štrasburgu. Prezidentka definitívne počká na návrh od Súdnej rady, ktorý posúdi a následne rozhodne o vymenovaní predsedu Najvyšieho súdu SR.
12.05.2020

Podateľne regionálnych pracovísk KP SR sú opäť otvorené

Kancelária Prezidenta SR obnovila fungovanie podateľne na regionálnych pracoviskách v Banskej Bystrici a v Košiciach v štandardnom režime.
07.05.2020

Prezidentka v rozhovore pre Aktuality hovorila aj o voľbe generálneho prokurátora

Prezidentka Zuzana Čaputová poskytla rozhovor portálu Aktuality.sk. Hovorila v ňom aj o voľbe generálneho prokurátora. 
07.05.2020

Oznam k výkonu čestnej stráže

Výkon čestného stráženia sídla prezidenta SR je oddnes 7. 5. 2020 vykonávaný plnohodnotne, okrem veľkého striedania, ktoré je spravidla vykonávané o 12. hodine.
06.05.2020

Prezidentka vymenovala rektora Hudobnej a umeleckej akadémie Jána Albrechta

Prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala s účinnosťou od 8. mája 2020 prof. PhDr. Egona Kráka, ArtD. za rektora Hudobnej a umeleckej akadémie Jána Albrechta v Banskej Štiavnici. Urobila tak na návrh ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR.    
04.05.2020

Prezidentka podpísala dva zákony

Prezidentka dnes podpísala dva zákony, ktoré NR SR schválila v priebehu minulého týždňa. Medzi nimi aj novelu, ktorá umožňuje online rokovania Súdnej rady SR.
29.04.2020

Incident v Krompachoch považuje prezidentka za zlyhanie, ktoré je potrebné vyšetriť

Incident v Krompachoch z tohto týždňa považuje prezidentka Zuzana Čaputová za zlyhanie, ktoré je potrebné vyšetriť. Dnes ráno požiadala policajného prezidenta Milana Lučanského o vysvetlenie. Prisľúbil, že incident dôkladne prešetrí policajná inšpekcia. V takých náročných podmienkach, aké spôsobuje karanténa ľudí žijúcich v chudobných obydliach, je podľa prezidentky obzvlášť dôležité konať nielen zákonne, maximálne profesionálne, ale najmä ľudsky."
24.04.2020

Prezidentka podpísala sériu zákonov

Prezidentka podpísala v piatok 24. apríla 2020 osem zákonov, ktoré počas týždňa schválila NR SR v súvislosti s aktuálnou krízou a jej dopadmi.