Slovenskí veľvyslanci v zahraničí

Dátum Krajina Meno
8. 2. 2017 Čínska ľudová republika a Mongolsko Dušan Bella
26. 5. 2016 Slovinská republika Eva Ponomarenková
9. 3. 2016 Egyptská arabská republika Valér Franko
9. 3. 2016 Juhoafrická republika Monika Tomašovičová
2. 2. 2016 Bielorusko Jozef Migaš
15. 12. 2015 Kenská republika František Dlhopolček
15. 12. 2015 Iránska islamská republika Ľubomír Golian
15. 12. 2015 Čierna Hora Roman Hlobeň
15. 12. 2015 Čínska ľudová republika Vladimír Jakabčin
15. 12. 2015 Thajské kráľovstvo Stanislav Opiela
9. 7. 2015 Holandské kráľovstvo Roman Bužek
9. 7. 2015 Spojené štáty mexické Alena Gažúrová
9. 7. 2015 Izraelský štát Peter Hulényi
9. 7. 2015 Poľská republika Dušan Krištofík
9. 7. 2015 Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska Ľubomír Rehák
9. 7. 2015 Srbská republika Dagmar Repčeková
9. 7. 2015 Talianska republika Ján Šoth
9. 7. 2015 Turecká republika Anna Tureničová
18. 5. 2015 Nigérijská federatívna republika, Beninská republika, Burkina Faso, Gamijská republika, Ghanská republika, Guinejská republika, Kamerunská republika, Libérijská republika, Malijská republika, Republika Pobrežia Slonoviny, Senegalská republika, Tožská republika Peter Holás
18. 5. 2015 Nemecká spolková republika Peter Lizák
9. 12. 2014 Ruská federácia Peter Priputen
9. 12. 2014 Argentína Branislav Hitka
9. 9. 2014
Kanada Andrej Droba
9. 9. 2014 Spojené arabské emiráty Dušan Horniak
9. 9. 2014 Iracká republika Ľubomír Macko
9. 9. 2014 Belgické kráľovstvo a Luxemburské veľkovojvodstvo Stanislav Vallo
16. 7. 2014 Švajčiarska konfederácia Andrea Elscheková Matisová
16. 7. 2014 Dánske kráľovstvo Boris Gandel
16. 7. 2014 Fínska republika Tibor Králik
16. 7. 2014 Kórejská republika Milan Lajčiak
16. 7. 2014 Kuvajtský štát Pavol Svetík

Zahraniční veľvyslanci pre Slovensko

Dátum Krajina Meno
8. 2. 2017 Ukrajina Jurij Jurijovič Muška
18. 1. 2017 Talianska republika Gabriele Meucci
18. 1. 2017 Bulharská republika Yordanka Chobanova
18. 1. 2017 Kubánska republika Yamila Sonia Pita Monte
18. 1. 2017 Turecká republika Hatice Aslıgül Üğdül
10. 11. 2016 Grécka republika Grécka republikaMaria Louisa Marinakisová
12. 9. 2016 Togská republika Kwami Christophe Dikenou
12. 9. 2016 Spojené štáty mexické Alicia Buenrostro Massieu
12. 9. 2016 Čilská republika Čilská republikaArmin Andreya
12. 9. 2016 Malijská republika Bruno Maiga
12. 9. 2016 Ekvádorská republika
María del Carmen Gonzáles Cabal
12. 9. 2016 Alžírska demokratická ľudová republika
Fauzia Mebarki
6. 9. 2016 Zvrchovaný vojenský špitálsky rád svätého Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty Alfred Prinz von Schönburg-Hartenstein
6. 9. 2016 Spojené štáty americké Adam H. Sterling
6. 9. 2016 Bielorusko Igor Leščeňa
17. 8. 2016 Nemecko Joachim Bleicker
8. 6. 2016 Rumunsko Steluţa Arhire
8. 6. 2016 Japonsko Jun Shimmi
8. 6. 2016 Albánska republika Enkeledy Mërkuri
8. 6. 2016 Gruzínsko Revaz Gachechiladze
5. 4. 2016 Zambijská republika Bwalya Stanley Kasonde Chiti
5. 4. 2016 Gambijská republika Teneng Mba Jaiteh
5. 4. 2016 Mauritánska islamská republika Mouhamed Mahmoud Brahim Khlill
5. 4. 2016 Ghanská republika Sabah Zita Okaikoi
5. 4. 2016 Tuniská republika Ghazi Jomaa
5. 4. 2016 Sudánska republika Mohamed Hussein Hassan Zaroug
5. 4. 2016 Macedónska republika Vasilka Poposka Trenevska
4. 2. 2016 Kenská republika Michael Adipo Okoth Oyugi
4. 2. 2016 Nikaragujská republika Karla Beteta Brenes
4. 2. 2016 Kirgizská republika Ermek Ibraimov
4. 2. 2016 Švédske kráľovstvo Helen Eduards
4. 2. 2016 Čierna Hora Ivan Milić
4. 2. 2016 Angolská republika Maria de Jesus dos Ries Ferreira
4. 2. 2016 Iránska islamská republika Ebadollah Molaei
4. 2. 2016 Kazašská republika Serzhan Abdykarimov
8. 12. 2015 Kuvajtský štát Essa Y Al Shamali
8. 12. 2015 Čínska ľudová republika Lin Lin
8. 12. 2015 Izraelský štát Zvi Aviner Vopni
8. 12. 2015 Kórejská republika Lee Tae-ro
9. 11. 2015 Poľská republika Leszek Soczewica
12. 10. 2015 Portugalská republika Anna Maria Coelho Ribeiro da Silva
12. 10. 2015 Salvádorská republika Carmen M. G. de Hernandéz
12. 10. 2015 Thajské kráľovstvo Arthayudh S. Srisamoot
12. 10. 2015 Malajzia Dato A. Bin Othman
12. 10. 2015 Belgické kráľovstvo Willem Van de Voorde
12. 10. 2015 Turkménsko Silapberdi A. Nurbrerdiyev
12. 10. 2015 Fínska republika Helena E. Tuuri
12. 10. 2015 Filipínska republika Maria Z. A. Collinson
12. 10. 2015 Estónska republika Rein Oidekivi
21. 4. 2015 Litovská republika Loreta Zakarevčicné
21. 4. 2015 Juhoafrická republika Tebogo Joseph Seokolo
21. 4. 2015 Nigérijská federatívna republika Abel Adelakun Ayoko
21. 4. 2015 Laoská ľudovodemokratická republika Phoukhao Phommavongsa
21. 4. 2015 Čadská republika Youssouf Abassalah
21. 4. 2015 Kambodžské kráľovstvo Thai Chun
21. 4. 2015 Kórejská ľudovodemokratická republika Kim Pyong Il
16. 3. 2015
Maďarsko Éva Czimbalmosné Molnár
26. 11. 2014 Egyptská arabská republika Amr Wafík el-Henáwí
26. 11. 2014 Pakistanská islamská republika Ayesha Riyaz
26. 11. 2014 Tadžická republika Ismatullo Nasredinov
26. 11. 2014 Dánske kráľovstvo Liselotte Kjærsgaard Plesner
06. 11. 2014 Vietnamská socialistická republika Dac Minh Nguyet
06. 11. 2014 Cyperská republika Nearchos Palas
06. 11. 2014 Ruská federácia Alexej Leonidovič Fedotov
06. 11. 2014 Kolumbijská republika Jaime Alberto Cabal Sanclemente
18. 9. 2014 Rakúska republika Helfried Carl
18. 9. 2014 Singapurská republika Chay Wai Chuen
18. 9. 2014 Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska Andrew John Garth
18. 9. 2014 Indická republika Param Jit Mann
21. 7. 2014 Nemecká spolková republika Thomas Götz
21. 7. 2014 Jordánske hášimovské kráľovstvo Hussam Al Husseini
21. 7. 2014 Islandská republika Audunn Atlason