Prezidentka podpísala dva zákony zo septembrovej schôdze NR SR

Prezidentka Zuzana Čaputová podpísala v utorok 4. októbra 2022 dva zákony, ktoré NR SR schválila na septembrovej schôdzi - zákon o e-Governmente a zákon o energetike. Zoznam zákonov s ich presnými názvami je dostupný v sekcii Podpísané a vrátené zákony

Miloš Zeman zaslal v súvislosti s tragédiou v Bratislave kondolenčný list

Prezident Českej republiky Miloš Zeman zaslal v pondelok 3. októbra 2022 prezidentke Zuzane Čaputovej kondolenčný list v súvislosti s tragickou nočnou nehodou v Bratislave, ktorá si vyžiadala obete na životoch a zranených.  „Dovoľte mi, aby som v mene svojom aj v mene českej verejnosti vyjadril hlbokú sústrasť Vám, ako aj rodinám pozostalých po obetiach tejto tragickej udalosti. V tejto pohnutej chvíli sme myšlienkami s Vami.“

Prezidentka vystúpi so správou o stave republiky

Prezidentka Zuzana Čaputová vystúpi s tohtočornou správou o stave republiky na októbrovej schôdzi Národnej rady SR. 

Prezidentka zaslala sústrastné telegramy v súvislosti s úmrtím kráľovnej Alžbety II.

Prezidentka Zuzana Čaputová v piatok 9. septembra 2022 zaslala sústrastné telegramy v súvislosti s úmrtím kráľovnej Alžbety II. kráľovi Spojeného kráľovstva Karolovi III., generálnemu guvernérovi Austrálskeho zväzu Davidovi Hurleymu, generálnej guvernérke Kanady Mary Simon a generálnej guvernérke Nového Zélandu Dame Cindy Kiro.

Prezidentka zaslala sústrastný telegram v súvislosti s dopravnou nehodou v Maďarsku

Prezidentka Zuzana Čaputová v pondelok 5. septembra 2022 zaslala sústrastný telegram prezidentke Maďarska Katalin Novák v súvislosti s dopravnou nehodou pri obci Kunfehértó. Zoznam korešpondencie prezidentky je dostupný v sekcii Korešpondencia.

Prezidentka vymenovala 22 profesorov

Prezidentka Zuzana Čaputová v stredu 31. augusta 2022 v Prezidentskom paláci vymenovala 22 nových profesorov a profesoriek. Ich zoznam je uverejnený v časti Vymenovania a odvolania.

Prezidentka podpísala tri zákony

Prezidentka Zuzana Čaputová podpísala v piatok 8. júla 2022 tri zákony - novelu zákona o slobodnom prístupe k informáciám, zákon, ktorým sa mení a dopĺňa zákon o rokovacom poriadku Národnej rady Slovenskej republiky a zákon o energetike. Kompletný zoznam zákonov a ich presné názvy sú k dispozícii v sekcii Podpísané a vrátené zákony.   

Prezidentka kondolovala dánskej kráľovnej Margaréte II.

Prezidentka Zuzana Čaputová zaslala v pondelok 4. júla 2022 sústrastný telegram dánskej kráľovnej Margaréte II. v súvislosti so streľbou v obchodnom centre Fields v Kodani. V mene občanov Slovenskej republiky v ňom vyjadrila úprimnú sústrasť rodinám a blízkym obetí a zraneným zaželala rýchle uzdravenie. 

Prezidentka podpísala päť zákonov

Prezidentka Zuzana Čaputová podpísala v pondelok 4. júla 2022 päť zákonov - novelu Zákonníka práce, zákon o medzinárodnej pomoci a spolupráci pri správe daní, zákon, ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony v súvislosti so zlepšovaním podnikateľského prostredia, novelu zákona o cestnej premávke a zákon o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti. Kompletný zoznam a presné názvy podpísaných zákonov sú k dispozícii v sekcii Podpísané a vrátené zákony. 

Prezidentka vrátila do NR SR zákon o financovaní voľného času dieťaťa

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes vrátila do NR SR na opätovné prerokovanie zákon z 24. mája 2022 o financovaní voľného času dieťaťa a o zmene a doplnení niektorých zákonov tak, ako to avizovala v utorok 7. júna 2022. Celý text odôvodnenia rozhodnutia o vrátení zákona je dostupný v sekcii Podpísané a vrátené zákony.