Prezidentka podpísala tri zákony

Prezidentka Zuzana Čaputová podpísala v piatok 8. júla 2022 tri zákony - novelu zákona o slobodnom prístupe k informáciám, zákon, ktorým sa mení a dopĺňa zákon o rokovacom poriadku Národnej rady Slovenskej republiky a zákon o energetike. Kompletný zoznam zákonov a ich presné názvy sú k dispozícii v sekcii Podpísané a vrátené zákony.   

Prezidentka kondolovala dánskej kráľovnej Margaréte II.

Prezidentka Zuzana Čaputová zaslala v pondelok 4. júla 2022 sústrastný telegram dánskej kráľovnej Margaréte II. v súvislosti so streľbou v obchodnom centre Fields v Kodani. V mene občanov Slovenskej republiky v ňom vyjadrila úprimnú sústrasť rodinám a blízkym obetí a zraneným zaželala rýchle uzdravenie. 

Prezidentka podpísala päť zákonov

Prezidentka Zuzana Čaputová podpísala v pondelok 4. júla 2022 päť zákonov - novelu Zákonníka práce, zákon o medzinárodnej pomoci a spolupráci pri správe daní, zákon, ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony v súvislosti so zlepšovaním podnikateľského prostredia, novelu zákona o cestnej premávke a zákon o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti. Kompletný zoznam a presné názvy podpísaných zákonov sú k dispozícii v sekcii Podpísané a vrátené zákony. 

Prezidentka vrátila do NR SR zákon o financovaní voľného času dieťaťa

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes vrátila do NR SR na opätovné prerokovanie zákon z 24. mája 2022 o financovaní voľného času dieťaťa a o zmene a doplnení niektorých zákonov tak, ako to avizovala v utorok 7. júna 2022. Celý text odôvodnenia rozhodnutia o vrátení zákona je dostupný v sekcii Podpísané a vrátené zákony. 

Prezidentka mala pozitívny test na covid, ruší program

Prezidentka Zuzana Čaputová mala v stredu 8. júna 2022 pozitívny výsledok testu na koronavírus. Z tohto dôvodu zrušila svoj pracovný program na najbližšie dni aj plánovanú pracovnú cestu do zahraničia. Prezidentka mala dnes večer odcestovať spolu s poľským prezidentom Andrzejom Dudom do Portugalska a Talianska, aby na spoločných rokovaniach s portugalským prezidentom a premiérom a talianskym prezidentom podporili udelenie kandidátskeho štatútu pre Ukrajinu na vstup do Európskej únie a zároveň diskutovať aj o energetickej bezpečnosti a možných alternatívnych spôsoboch dodávok plynu na Slovensko. Túto spoločnú iniciatívu navrhla prezidentka Čaputová počas nedávnej návštevy prezidenta Dudu v Bratislave. „Ukrajina patrí do Európskej únie. Ide o strategické politické rozhodnutie, ktoré musíme v Európskej únii prijať. Práve preto sme sa s spolu s prezidentom Dudom rozhodli, že ešte pred hlasovaním na samite lídrov v Bruseli, podporíme vyslanie jasného signálu, že nám na európskej budúcnosti Ukrajiny záleží. Veľmi ma mrzí, že sa k prezidentovi Dudovi nemôžem napokon pripojiť.“ 

Prezidentka podpísala štyri zákony

Prezidentka Zuzana Čaputová podpísala v stredu 8. júna 2022 štyri zákony, medzi nimi zákon o štátnej podpore nájomného bývania, o Slovákoch žijúcich v zahraničí, o potravinách a o riešení krízových situácií na finančnom trhu. Kompletný zoznam zákonov s ich presnými názvami je dostupný v sekcii Podpísané a vrátené zákony. 

Sústrastný telegram v súvislosti so železničným nešťastím v Nemecku

Prezidentka Zuzuna Čaputová zaslala v piatok 3. júna 2022 sústrastný telegram nemeckému prezidentovi Frankovi-Walterovi Steinmeierovi v súvislosti so železničným nešťastím v blízkosti mesta Garmisch-Partenkirchen, ktoré si vyžiadalo obete na životoch a desiatky zranených. V mene občanov Slovenskej republiky prezidentka vyjadrila v telegrame úprimnú sústrasť rodinám a blízkym obetí a zraneným zaželala rýchle uzdravenie. 

Prezidentka podpísala Lex Ukrajina III

Prezidentka Zuzana Čaputová podpísala vo štvrtok 2. júna 2022 dva zákony: zákon z 19. mája 2022, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 292/2014 Z. z. o príspevku poskytovanom z európskych štrukturálnych a investičných fondov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a zákon z 24. mája 2022 o niektorých opatreniach v sociálnej oblasti v súvislosti so situáciou na Ukrajine.  

Prezidentka podpísala 3 zákony

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v utorok 24. mája 2022 podpísala 3 zákony. Ich zoznam je dostupný v sekcii Podpísané a vrátené zákony

Prezidentka podpísala 2 zákony

Prezidentka SR Zuzana Čaputová vo štvrtok 19. mája 2022 podpísala 2 zákony. Ich zoznam je dostupný v sekcii Podpísané a vrátené zákony