Úvod Oficiálny program Krátke správy
11.06.2021

Prezidentka sa v pondelok zúčastní na samite NATO v Bruseli

Prezidentka Zuzana Čaputová sa v pondelok 14. júna 2021 zúčastní na stretnutí lídrov členských štátov Severoatlantickej aliancie, ktoré sa bude konať v centrále NATO v Bruseli. Členmi slovenskej delegácie budú aj minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok, minister obrany Jaroslav Naď a vedúci Stálej delegácie SR pri NATO Peter Bátor.  Samit vyšle jasný signál o silnom transatlantickom spojenectve a o schopnosti prijímať dôležité rozhodnutia aj napriek prebiehajúcej pandémii.  Hlavnou témou samitu bude príprava aliancie na meniace sa bezpečnostné prostredie. Lídri by sa v tejto súvislosti mali dohodnúť na príprave novej Strategickej koncepcie NATO a na spoločnom rokovaní by mali prijať nové záväzky v oblasti odolnosti, kybernetickej obrany, klimatických zmien a inovácií s cieľom udržať technologický náskok aliancie.  Ešte pred začiatkom samitu NATO sa prezidentka v pondelok v Bruseli stretne s podpredsedníčkou Európskej komisie pre hodnoty a transparentnosť Věrou Jourovou. Diskutovať budú najmä o otázkach právneho štátu.
08.06.2021

Prezidentka podpísala novelu Trestného zákona

Prezidentka Zuzana Čaputová v utorok 8. júna 2021 podpísala zákon z 27. mája 2021, ktorým sa dopĺňa zákon č. 300/2005 Z. z. Trestný zákon v znení neskorších predpisov. Kompletný zoznam podpísaných zákonov s ich presnými názvami. 
07.06.2021

Prezidentka vymenuje nového ministra pôdohospodárstva

Keďže Ján Mičovský už doručil svoju demisiu do KP SR a Ústava SR nepozná úkon jej späťvzatia, prezidentka sa rozhodla demisiu ministra prijať a na základe návrhu premiéra Eduarda Hegera v utorok 8. júna 2021 vymenuje do funkcie nového ministra Samuela Vlčana. 
25.05.2021

Prezidentka podpísala štyri zákony

Prezidentka Zuzana Čaputová podpísala v utorok 25. mája 2021 štyri zákony, ktoré schválila NR SR na májovej schôdzi. Ide o zákony o cestnej doprave, o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia, o neprimeraných podmienkach v obchode s potravinami a zákon o sociálnom zabezpečení policajtov a vojakov. Kompletný zoznam podpísaných zákonov s ich presnými názvami. 
24.05.2021

Prezidentka zaslala sústrastný telegram talianskemu prezidentovi

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes zaslala sústrastný telegram talianskemu prezidentovi Sergiovi Mattarellovi v súvislosti s tragickým nešťastím v Stresa-Mottarone. V mene občanov Slovenskej republiky v ňom vyjadrila úprimnú sústrasť rodinám a blízkym obetí a zranenému dieťaťu zaželala skoré uzdravenie.
20.05.2021

OZNAM: Od júna bude opäť možné navštíviť zámoček Hohenlohe v Tatranskej Javorine

KP SR si dovoľuje informovať verejnosť, že od 1. júna 2021 bude vzhľadom na zlepšenie epidemickej situácie a uvoľnenie opatrení opäť možné navštíviť lovecký zámoček Honhenlohe v Tatranskej Javorine. Viac informácii o bezplatných prehliadkach, podmienkach vstupu a rezervácii nájdete v sekcii Tatranská Javorina.
18.05.2021

Prezidentka podpísala 11 zákonov a nepodpísala zákon o ochrane hospodárskej súťaže

Prezidentka Zuzana Čaputová v utorok 18. mája 2021 podpísala 11 zákonov a zároveň sa rozhodla nepodpísať zákon o ochrane hospodárskej súťaže. Ich presný zoznam je k dispozícii v sekcii Podpísané a vrátené zákony.
14.05.2021

Prezidentka podpísala novelu zákona o hospodárskej mobilizácii

Prezidentka Zuzana Čaputová v piatok 14. mája 2021 podpísala novelu zákona o hospodárskej mobilizácii. Celé znenie novely zákona nájdete v časti Podpísané a vrátené zákony.
11.05.2021

Prezidentka zaslala sústrastný telegram ruskému prezidentovi

09.05.2021

Prezidentka zaslala sústrastný telegram afganskému prezidentovi