Úvod Oficiálny program Krátke správy
15.04.2021

Prezidentka podpísala viacero zákonov schválených v NR SR

Prezidentka Zuzana Čaputová podpísala vo štvrtok 15. apríla 2021 deväť zákonov, ktoré schválila NR SR. Ich presný zoznam je k dispozícii v sekcii Podpísané a vrátené zákony.           
09.04.2021

Prezidentka podpísala dva zákony

Prezidentka Zuzana Čaputová podpísala v piatok 9.apríla 2021 dva zákony, ktoré schválila NR SR 30. marca 2021. Ide o zákon, ktorým sa v súvislosti s druhou vlnou pandémie ochorenia COVID-19 menia a dopĺňajú niektoré zákony v oblasti zdravotníctva a zákon, ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony v pôsobnosti Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky v súvislosti s ochorením COVID-19 v cestnej doprave.
08.04.2021

Prezidentka podpísala zákon o sociálnom poistení

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes podpísala zákon z 30. marca 2021, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov.
02.04.2021

K Svetovému dňu povedomia o autizme

Prezidentka Zuzana Čaputová pripomenula v piatok 2. apríla 2021 význam Svetovho dňa povedomia o autizme a zároveň zdôraznenila potreby neustáleho skvalitňovania života ľudí s touto diagnózou, aby mohli žiť zmysluplne a dôstojne. Podľa prezidentky by malo byť samozrejmosťou, aby naša spoločnosť vychádzala v ústrety ich potrebám. "Snažme sa ich - všade, kde sa dá – integrovať a prijať ako jedinečné osobnosti."
01.04.2021

Prezidentka pre SME o vládnej kríze a novej vláde

Prezidentka Zuzana Čaputová poskytla vo štvrtok 1.apríla 2021 rozhovor denníku SME. Hovorila v ňom o tom, ako posledné týždne vnímala vládnu krízu, ako o nej premýšľala a ako sa rozhodovala. Okrem iného vyhlásila, že ak by odmietla vymenovať Igora Matoviča za ministra, koaličná dohoda by sa zrútila. Všetky mediálne výstupy prezidentky sú dostupné v sekcii Prezidentka v médiách.
31.03.2021

Prezidentka sa stretla s Jozefom Hlinkom

Prezidentka Zuzana Čaputová sa dnes predpoludním stretla s Jozefom Hlinkom v súvislosti s tým, že bol navrhnutý na post ministra práce, sociálnych vecí a rodiny.  
31.03.2021

Prezidentka podpísala šesť zákonov

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes podpísala šesť zákonov, ktorí schválila NR SR. Ich presný zoznam je k dispozícii v sekcii Podpísané a vrátené zákony.
30.03.2021

Prezidentka podpísala zákon o mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes podpísala zákon z 30. marca 2021, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 67/2020 Z. z. o niektorých mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby COVID-19 v znení neskorších predpisov. 
29.03.2021

Odbor komunikácie KP SR má nového riaditeľa

Novým riaditeľom Odboru komunikácie KP SR sa stal Jozef Matej, ktorý doteraz pôsobil na pozícii vedúceho video a audio tímu v denníku SME a v minulosti na rôznych pozíciách v RTVS, v spravodajských portáloch Aktuality.sk a Aktuálne.sk, v denníku Hospodárske noviny a v televízii TA3. Martina Goffová sa stala vedúcou oddelenia pre styk s verejnosťou, ktorého agendou sú podnety a žiadosti od občanov. 
27.03.2021

Blahoželanie prezidentovi Ivanovi Gašparovičovi k životnému jubileu

Prezidentka SR Zuzana Čaputová zablahoželala prezidentovi Ivanovi Gašparovičovi k jeho dnešným 80. narodeninám. V blahoprajnom liste pri príležitosti významného životného jubilea prezidentka SR ocenila kroky, ktoré prezident Gašparovič, často v neľahkých situáciách, urobil v prospech Slovenska a jeho občanov. Bývalej hlave štátu prezidentka popriala spokojný a naplnený život v kruhu rodiny a blízkych priateľov a veľa zdravia a síl plniť si svoje ďalšie predsavzatia.