Úvod Oficiálny program Aktuality
14.07.2020, 19:34

Prezidentka sa stretla so študentmi FIIF STU

Prezidentka Zuzana Čaputová v utorok 14. júla 2020 prijala študentov Fakulty informatiky a informačných technológií STU, ktorí ju požiadali o stretnutie v súvislosti s aktuálnou situáciu na škole.  "Akademické slobody plne rešpektujem, avšak aj tieto musia byť využívané spôsobom, ktorý je v súlade so zásadami demokracie a právnym poriadkom. Preto aj dianie na fakulte vzbudzuje legitímny záujem širšej verejnosti a zároveň je aj predmetom súdneho prieskumu. Pri plnom rešpekte k týmto slobodám sa obraciam na všetkých zainteresovaných funkcionárov, aby triezvo a úprimne zhodnotili svoj možný vklad k vyriešeniu vzniknutej situácie na fakulte a svojimi rozhodnutiami urobili všetko preto, aby sa študenti po prázdninách mohli vrátiť do školy bez obáv, že kvalita školy bude taká, na akú sa v dobrej viere prihlásili. V porovnaní s inými krajinami niekoľkonásobne viac našich študentov študuje v zahraničí a nebolo by pre nikoho dobré, aby sa ich rady rozšírili aj v dôsledku diania na tejto fakulte."
14.07.2020, 12:41

Rakúsky prezident Alexander Van der Bellen navštívi Slovensko

Na pozvanie prezidentky Zuzany Čaputovej pricestuje na priateľskú návštevu Slovenska rakúsky prezident Alexander Van der Bellen. Stretnú sa v stredu 15. júla 2020 o 15.00 h. v Pezinku, odkiaľ prezidentka pochádza. Miestom ich spoločného rokovania bude Zámok Šimák. Diskutovať budú o situácii v súvislosti s pandémiou, európskom pláne obnovy a o spoločnej priorite, ktorou je ochrana životného prostredia.
07.07.2020, 19:29

Prezidentka zaslala sústrastný telegram v súvislosti s obeťami a zranenými pri zrážke vlakov v okrese Karlove Vary

23.06.2020, 18:00

Na prípadnú druhú vlnu pandémie musíme byť lepšie pripravení

Prezidentka Zuzana Čaputová v utorok 23. júna 2020 telefonovala s ministrom vnútra Romanom Mikulcom a hlavným hygienikom Jánom Mikasom, aby sa informovala o stave príprav na prípadný návrat pandémie.
21.06.2020, 21:28

Prezidentka zaslala sústrastný telegram v súvislosti s tragickým útokom v meste Reading

17.06.2020, 08:54

Prezidentka podpísala ďalší zákon z júnovej schôdze NR SR

Prezidentka Zuzana Čaputová podpísala 16. júna 2020 zákon z 9. júna 2020, ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony v oblasti zdravotníctva v súvislosti s mimoriadnymi opatreniami súvisiacimi so šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby COVID-19.  
16.06.2020, 13:06

Prezidentka podpísala štyri zákony, aj pomoc podnikateľom s nájomným

Prezidentka Zuzana Čaputová podpísala v pondelok 15. júna 2020 štyri zákony, ktoré NR SR schválila na júnovej schôdzi. Ide o zákony o sociálnom poistení, o liekoch a zdravotníckych pomôckach a zákon o niektorých mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby COVID-19. Medzi podpísanými zákonmi jej aj zákon o poskytovaní dotácií v pôsobnosti Ministerstva hospodárstva SR, na základe ktorého štát pomôže podnikateľom, ktorí museli zavrieť počas krízy prevádzky, s nájomným. Zoznam zákonov je k dispozícii v sekcii Podpísané a vrátené zákony
16.06.2020, 12:01

Prezidentka nepovažuje obmedzenie nedeľného predaja za primerané a dôvodné

Po zrušení núdzového stavu je podľa prezidentky Zuzany Čaputovej potrebné prehodnotiť do akej miery platné hygienické a bezpečnostné opatrenia ešte napĺňajú svoj cieľ, ktorým je ochrana zdravia občanov. "Každé takéto opatrenie musí byť primerané a dôvodné. Obmedzenie nedeľného predaja z dôvodu sanitárneho dňa za takéto nepovažujem, keďže sanitárne opatrenia môžu majitelia prevádzok realizovať kedykoľvek. Navyše, povinnosť sa týka len obchodov a nie napríklad gastroprevádzok, v ktorých počas týždňa tiež prichádza k veľkej koncentrácii ľudí." Prezidentka si myslí, že obmedzenie nedeľného predaja môže byť realizované na báze dobrovoľnosti alebo na základe zákona, ktorý získa dostatočnú podporu poslancov v NR SR.
15.06.2020, 14:21

Prezidentka diskutovala v TA3 a poskytla rozhovor Novému Času

Prezidentka Zuzana Čaputová pri príležitosti prvého výročia svojej inaugurácie diskutovala v relácii TA3 V politike a poskytla rozhovor denníku Nový Čas
12.06.2020, 16:31

Prezidentka poskytla rozhovor denníku SME

Prezidentka poskytla pri príležitosti prvého výročia inaugurácie rozhovor denníku SME. Slovensko podľa nej čaká obrovská príležitosť vďaka rozsiahlej pomoci Európskej únie po koronakríze, ktorá môže krajinu posunúť o generácie dopredu.