Úvod Oficiálny program Krátke správy
04.12.2020

Prezidentka podpísala 13 zákonov

Prezidentka Zuzana Čaputová podpísala v piatok 4.decembra 2020 13 zákonov. Ich zoznam je dostupný v sekcii Podpísané a vrátené zákony
03.12.2020

Prezidentka víta, že kandidáta na generálneho prokurátora zvolili v prvej voľbe

Prezidentka v reakcii na voľbu kandidáta na post generálneho prokurátora uviedla, že generálny prokurátor je pre výkon spravodlivosti jedna z najdôležitejších funkcií v štáte. Prezidentka víta, že voľbe kandidáta do tejto funkcie predchádzalo verejné vypočutie všetkých prihlásených a že parlament kandidáta zvolil hneď v prvej voľbe. O ďalších krokoch bude prezidentka informovať, keď jej bude oficiálne doručený výsledok voľby.
30.11.2020

Prezidentka podpísala zákon o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti

Prezidentka Zuzana Čaputová v pondelok 30. novembra 2020 podpísala zákon z 25. novembra 2020, ktorým sa dopĺňa zákon č. 578/2004 Z. z. o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, zdravotníckych pracovníkoch, stavovských organizáciách v zdravotníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Zoznam podpísaných a vrátených zákonov nájdete v sekcii Podpísané a vrátené zákony. Novela obsahuje novú, zúženú úpravu exekučnej imunity zdravotníckych zariadení. Zadlžovanie nemocníc a zdravotníckych zariadení považuje prezidentka za štrukturálny problém, ktorý sa nepodarilo vyriešiť viacerým politickým garnitúram. Tento problém sa pravidelne vracia na stôl aj v podobe zákonnej úpravy, ktorou štát nemocnice vyníma spod exekúcií za záväzky, ktoré vytvárajú.Aj dnes podpísaná novela je napriek obmedzenému rozsahu exekučnej imunity podľa prezidentky ústavne na hrane, avšak k jej podpísaniu ju viedol prevažujúci verejný záujem a záujem na ochrane zdravia a životov obyvateľstva. Neschválením novely by totiž v krátkom čase hrozilo sparalyzovanie činnosti mnohých štátnych a samosprávnych zdravotníckych zariadení, ktoré sú súčasťou kritickej infraštruktúry Slovenskej republiky.Prezidentka však zároveň s podpisom novely zákona vyzvala vládu a poslancov parlamentu k čo najskoršiemu systémovému a ústavne nespochybniteľnému vyriešeniu zadlženia štátnych nemocníc, pretože v demokratickom a právnom štáte sa dlhy musia platiť, a nie sa tejto povinnosti zbavovať zákonnými výnimkami ochraňujúcimi pôvodcov dlhu.
25.11.2020

Prezidentka vetovala zákon o vysokých školách, 9 zákonov podpísala

Prezidentka Zuzana Čaputová v stredu 26. novembra 2020 podpísala deväť zákonov. Zároveň sa rozhodla, že zákon o vysokých školách vráti do parlamentu. Zoznam podpísaných a vrátených zákonov, spolu s ôdôvodnením, nájdete v sekcii Podpísané a vrátené zákony.
23.11.2020

Prezidentka v rozhovore pre Plus JEDEN DEŇ: Iný názor nie je útok

Prezidentka Zuzana Čaputová poskytla rozhovor denníku Plus JEDEN DEŇ. Hovorí v ňom o tom, ako vníma súčasnú pandemickú a politickú situáciu, kam siahajú jej kompetencie v boji s pandémiou, ale aj o tom, že v tomto období potrebujeme stabilitu a nie spory. Mrzí ju, ak sa iný názor považuje za útok. 
19.11.2020

Prezidentka podpísala tri zákony, aj zákon o sociálnom positení

Prezidentka Zuzana Čaputová podpísala tri zákony, ktoré NR SR schválila začiatkom novembra. Ich zoznam je dostupný v sekcii Podpísané a vrátené zákony
16.11.2020

Prezidentka poskytla rozhovor českému týždenníku Respekt

Prezidentka Zuzana Čaputová poskytla pri príležitosti 31. výročia Nežnej revolúcie rozhovor českému týždenníku Respekt. Odpovedala v ňom na otázky týkajúce sa pandémie koronavírusu, výkone mandátu počas tohto obdobia a hovorila aj o spravodlivosti na Slovensku.  
16.11.2020

Prezidentka podpísala päť zákonov

Prezidentka Zuzana Čaputová podpísala v pondelok 16. novembra 2020 päť zákonov. Ich zoznam je dostupný v sekcii Podpísané a vrátené zákony
12.11.2020

Prezidentka podpísala zákon o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes podpísala zákon z 12. novembra 2020, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony.
05.11.2020

Prezidentka podpísala viacero zákonov

Prezidentka Zuzana Čaputová podpísala ďalšie zákony, ktoré NR SR schválila koncom októbra. Ich zoznam je dostupný v sekcii Podpísané a vrátené zákony