Prezidentka podpísala zákon o zdravotnej starostlivosti

Prezidentka Zuzana Čaputová v stredu 12. októbra 2022 podpísala zákon o zdravotnej starostlivosti. Zoznam zákonov s ich presnými názvami je dostupný v sekcii Podpísané a vrátené zákony

Prezidentka podpísala dva zákony zo septembrovej schôdze NR SR

Prezidentka Zuzana Čaputová podpísala v utorok 4. októbra 2022 dva zákony, ktoré NR SR schválila na septembrovej schôdzi - zákon o e-Governmente a zákon o energetike. Zoznam zákonov s ich presnými názvami je dostupný v sekcii Podpísané a vrátené zákony

Miloš Zeman zaslal v súvislosti s tragédiou v Bratislave kondolenčný list

Prezident Českej republiky Miloš Zeman zaslal v pondelok 3. októbra 2022 prezidentke Zuzane Čaputovej kondolenčný list v súvislosti s tragickou nočnou nehodou v Bratislave, ktorá si vyžiadala obete na životoch a zranených.  „Dovoľte mi, aby som v mene svojom aj v mene českej verejnosti vyjadril hlbokú sústrasť Vám, ako aj rodinám pozostalých po obetiach tejto tragickej udalosti. V tejto pohnutej chvíli sme myšlienkami s Vami.“

AKREDITÁCIA: Stretnutie prezidentov V4

V utorok 11. októbra 2022 sa v Bratislave uskutoční stretnutie prezidentov krajín Vyšehradskej štvorky.Prezidentka Zuzana Čaputová privíta v Primaciálnom paláci českého prezidenta Miloša Zemana, poľského prezidenta Andrzeja Dudu a maďarskú prezidentku Katalin Novákovú. Stretnutie prezidentov sa začne o 11.00 oficiálnym privítacím ceremoniálom na Primaciálnom námestí, nasledovať budú dve plenárne rokovanie prezidentov a približne o 16.20 sa uskutoční spoločná tlačová konferencia.V prípade záujmu o mediálne pokrytie udalosti je potrebné sa vopred akreditovať zaslaním požadovaných údajov (meno, redakcia, funkcia, číslo OP, telefónne číslo a email) na adresu akreditacia@prezident.gov.sk najneskôr do piatka 7.10.2022 do 12.00.

Prezidentka vystúpi so správou o stave republiky

Prezidentka Zuzana Čaputová vystúpi s tohtočornou správou o stave republiky na októbrovej schôdzi Národnej rady SR. 

Prezidentka zaslala sústrastné telegramy v súvislosti s úmrtím kráľovnej Alžbety II.

Prezidentka Zuzana Čaputová v piatok 9. septembra 2022 zaslala sústrastné telegramy v súvislosti s úmrtím kráľovnej Alžbety II. kráľovi Spojeného kráľovstva Karolovi III., generálnemu guvernérovi Austrálskeho zväzu Davidovi Hurleymu, generálnej guvernérke Kanady Mary Simon a generálnej guvernérke Nového Zélandu Dame Cindy Kiro.

Prezidentka zaslala sústrastný telegram v súvislosti s dopravnou nehodou v Maďarsku

Prezidentka Zuzana Čaputová v pondelok 5. septembra 2022 zaslala sústrastný telegram prezidentke Maďarska Katalin Novák v súvislosti s dopravnou nehodou pri obci Kunfehértó. Zoznam korešpondencie prezidentky je dostupný v sekcii Korešpondencia.

Prezidentka vymenovala 22 profesorov

Prezidentka Zuzana Čaputová v stredu 31. augusta 2022 v Prezidentskom paláci vymenovala 22 nových profesorov a profesoriek. Ich zoznam je uverejnený v časti Vymenovania a odvolania.

Prezidentka podpísala tri zákony

Prezidentka Zuzana Čaputová podpísala v piatok 8. júla 2022 tri zákony - novelu zákona o slobodnom prístupe k informáciám, zákon, ktorým sa mení a dopĺňa zákon o rokovacom poriadku Národnej rady Slovenskej republiky a zákon o energetike. Kompletný zoznam zákonov a ich presné názvy sú k dispozícii v sekcii Podpísané a vrátené zákony.   

Prezidentka kondolovala dánskej kráľovnej Margaréte II.

Prezidentka Zuzana Čaputová zaslala v pondelok 4. júla 2022 sústrastný telegram dánskej kráľovnej Margaréte II. v súvislosti so streľbou v obchodnom centre Fields v Kodani. V mene občanov Slovenskej republiky v ňom vyjadrila úprimnú sústrasť rodinám a blízkym obetí a zraneným zaželala rýchle uzdravenie.