Prezidentka podpísala zákon o disciplinárnom poriadku NSS SR

Prezidentka Zuzana Čaputová v utorok 23. novembra 2021 podpísala zákon o disciplinárnom poriadku Najvyššieho správneho súdu Slovenskej republiky. Zoznam zákonov je dostupný v sekcii Podpísané a vrátené zákony.

Prezidentka podpísala 7 zákonov

Prezidentka Zuzana Čaputová vo štvrtok 18. novembra 2021 podpísala 7 zákonov.  Ich zoznam je dostupný v sekcii Podpísané a vrátené zákony

Prezidentka podpísala zákon v súvislosti s treťou vlnou pandémie

Prezidentka Zuzana Čaputová v nedeľu 14. novembra 2021 podpísala zákon z 12. novembra 2021, ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony v súvislosti s treťou vlnou pandémie ochorenia COVID-19.

​Prezidentka v utorok navštívi Miloša Zemana v Ústrednej vojenskej nemocnici v Prahe

Prezidentka Zuzana Čaputová sa v utorok 16. novembra 2021 počas krátkej návštevy Českej republiky osobne stretne s prezidentom Milošom Zemanom. Navštívi ho v Ústrednej vojenskej nemocnici v Prahe, kde je hospitalizovaný. Prezidentka sa aj v uplynulých týždňoch zaujímala o zdravotný stav Miloša Zemana. V októbri mu v osobnom liste zaželala veľa zdravia, síl a rýchle zotavenie. Zároveň vyjadrila nádej, že sa budú môcť v krátkom čase stretnúť. Prezident Zeman ju sám v liste informoval, že jeho zdravotný stav sa zlepšil natoľko, že sa už zotavuje v štandardnej nemocničnej izbe, kde môže prijímať aj návštevy a preto sa môžu stretnúť osobne. 

Prezidentka si v Prahe prevezme Striebornú medialu predsedu Senátu

Prezidentka Zuzana Čaputová si v predvečer Dňa boja za slobodu a demokraciu, v utorok 16. novembra 2021, prevezme na pôde hornej komory českého parlamentu Striebornú medailu predsedu Senátu. Na krátku návštevu ČR prezidentka pricestuje na pozvanie predsedu senátu Miloša Vystrčila.   32. výročie Nežnej revolúcie si prezidentka v Prahe pripomenie položením kytice k pamätníku na Národní tříde.   

Medzi podpísanými zákonmi je aj zákon o sociálnoprávnej ochrane detí a sociálnej kuratele

Prezidentka Zuzana Čaputová podpísala v pondelok 8. novembra 2021 osem zákonov, medzi nimi aj zákon o sociálnoprávnej ochrane detí a sociálnej kuratele. Prezidentka oceňuje, že poslankyne a poslanci prekladajúci novelu tohto zákona zohľadnili osobitne zraniteľné postavenie maloletých detí alebo rodičov, ktorí sú obeťami domáceho násilia. Kompletný zoznam podpísaných zákonov je dostupný v sekcii Podpísané a vrátané zákony

Prezidentka podpísala šesť zákonov

Prezidentka Zuzana Čaputová podpísala v piatok 5. novembra 2021 šesť zákonov. Ich zoznam je dostupný v sekcii Podpísané a vrátené zákony

Prezidentka podpísala zákon o cestnej doprave

Prezidentka Zuzana Čaputová podpísala v piatok 29. októbra 2021 zákon z 20. októbra 2021, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 56/2012 Z. z. o cestnej doprave v znení neskorších predpisov a ktorým sa dopĺňa zákon č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov.