Andrej Kiska vymenoval na ústavný súd Duriša, Laššákovú a Mamojku

Spravodlivosť
Andrej Kiska vymenoval na ústavný súd Duriša, Laššákovú a Mamojku

Prezident SR Andrej Kiska vo štvrtok vymenoval na návrh Národnej rady SR za sudcov Ústavného súdu SR Miroslava Duriša, Janu Laššákovú a Mojmíra Mamojku.

„Dovoľte mi, aby som Vám osobne zaželal veľa energie a síl pri napĺňaní Vášho poslania sudkyne a sudcov v najdôležitejšej súdnej inštitúcii v Slovenskej republike. 

Je pravda, že na moje rozhodnutie o vymenovaní ste čakali trochu dlhšie. Chcem preto dnes vyjadriť nádej, že toto čakanie sa napokon našej krajine vyplatí. Chcem vyjadriť nádej, že svojou prácou prispejete k posilneniu autority ústavného súdu v očiach odbornej aj širšej verejnosti. Považujem to za mimoriadne naliehavú úlohu, pretože dobre fungujúci právny štát musí byť postavený na dôvere k jeho najdôležitejším ústavným inštitúciám.

Ako ústavná sudkyňa a ústavní sudcovia nesiete od dnešného dňa veľkú  zodpovednosť. Ústavný súd je v každom demokratickom štáte považovaný za najváženejšiu súdnu autoritu, ktorá chráni základné práva a slobody ľudí. Jeho úlohou je nestranne, nezávisle a dôsledne ochraňovať ústavnosť, zabezpečovať súlad právneho poriadku s ústavou a medzinárodnými zmluvami.

V tejto náročnej práci Vám želám veľa dobrých a profesionálnych rozhodnutí.“