Andrej Kiska začal návštevu Francúzska témou startupov

Andrej Kiska začal návštevu Francúzska témou startupov

Prezident Andrej Kiska v pondelok pricestoval na dvojdňovú oficiálnu návštevu Francúzska, prvú v histórii Slovenskej republiky. 

„Francúzsko je šiesty najväčší ekonomický partner Slovenska, na Slovensku pôsobí viac ako 400 podnikov, ktoré zamestnávajú vyše 50-tisíc ľudí, obrat vzájomného obchodu dosahuje približne šesť miliárd eur ročne,“ pripomenul prezident po prílete do Paríža. Jednou z tém oficiálnej cesty je totiž rozvoj vzájomnej hospodárskej spolupráce.

Prvé kroky prezidenta smerovali do Centra na podporu začínajúcich inovatívnych podnikateľov NUMA v Paríži. Po prezentácii centra sa Kiska zaujímal o konkrétne projekty, na ktorých pracujú tamojší tvorcovia startupov.

Súčasťou programu prezidenta bol aj galakoncert súboru Lúčnica, ktorý sa konal pri príležitosti slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie.

V utorok sa Kiska stretne s francúzskym prezidentom Francoisom Hollandom. „Ústrednou témou bude naša Európa, vývoj Európskej únie po brexite, budeme hovoriť o situácii na Ukrajine i globálnom postavení EÚ vo svete,“ priblížil prezident.

Okrem rokovania s prezidentom Hollandom čaká prezidenta Kisku stretnutie s predsedom Národného zhromaždenia Claudom Bartolonem. Zúčastní sa tiež na stretnutí so zástupcami podnikateľského združenia MEDEF a navštívi Centrum výskumu a vývoja automobilky PSA Peugeot Citroën. V Meudone vzdá hold generálovi Milanovi Rastislavovi Štefánikovi a stretne sa tiež so slovenskými krajanmi.

Viac k téme: