Predsedníčka Európskej komisie: Únia stojí pri Slovensku

Predsedníčka Európskej komisie: Únia stojí pri Slovensku

Prezidentka Zuzana Čaputová vo štvrtok 3. marca 2021 v Prezidentskom paláci prijala predsedníčku Európskej komisie Ursulu von der Leyenovú v súvislosti so zvládaním pomoci pre Ukrajinky a Ukrajincov utekajúcich pred vojnou.

Prezidentka po rozhovore s predsedníčkou Von der Leyenovou uviedla, že "Európska únia stojí pri nás a pomôže nám so zvládaním pomoci pre Ukrajinky a Ukrajincov utekajúcich pred vojnou. Finančne aj materiálne. Toto bolo hlavné posolstvo, ktoré dnes na Slovensko priniesla predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová."

Ako Európska únia sme už podľa prezidentky spravili mnohé kroky na zastavenie ruskej agresie na Ukrajine, vrátane veľmi prísnych sankcií, ktoré znižujú schopnosť Ruska viesť vojnu. "V istej miere sa dotknú aj nás, pretože budú mať ekonomické dopady aj v medzinárodnom priestore, ale je to naša cena za slobodu a za bezpečnejšiu Európu. Ako Európska únia však už urobíme aj ďalšie kroky, vrátane znižovania našej závislosti na energetických surovinách z Ruska."

Predsedníčka Európskej komisie si cení obrovskú vlnu solidarity našich občanov. "Dnes sa môžeme spoľahnúť, že naša solidarita sa môže oprieť aj o podporu a pomoc Európskej únie." dodala prezidentka.

📷 TASR