Kiska na lekárskych dňoch: Diskutujme o zmenách

Zahraničná politika
Kiska na lekárskych dňoch: Diskutujme o zmenách

Prezident Andrej Kiska vystúpil v piatok s príhovorom na 4. ročniku konferencie Popradské lekárske dni v Hornom Smokovci. Na podujatí sa zúčastnilo asi 150 lekárov z celého Slovenska.

Prezident vo svojom príhovore vyjadril lekárom uznanie a poďakovanie za ich dôležitú a často veľmi náročnú prácu: „Chorý človek od vás neočakáva len vyliečenie, ale tiež povzbudenie, radu či jednoduchý úsmev. Ale ako sa to dá, keď mnohí naši lekári sú vyhorení - vyčerpaní administratívou, dlhými službami či množstvom pacientov? Viem, že vám často chýba uznanie či obyčajné poďakovanie. Ja by som sa vám chcel preto úprimne poďakovať. Patrí vám moje ďakujem aj ďakujem prezidenta republiky.“

Lekárov okrem iného vyzval k tomu, aby sa zapájali do diskusie o zmenách v slovenskom zdravotníctve, aby spoločne s ním vytvorili tlak na vyliečenie náročného pacienta – slovenského zdravotníctva.

Prezident tiež varoval, že je potrebné venovať sa aj novým hrozbám, napríklad tomu, že dnes každý piaty absolvent medicíny odchádza do zahraničia. Vyzval na spoločnú snahu o vytvorenie podmienok a riešení, ktoré by napomohli k tomu, aby slovenskí absolventi ostávali v našej krajine.