Kiska o porážke extrémistov: Tento úspech nás nesmie uspať

Kiska o porážke extrémistov: Tento úspech nás nesmie uspať

Andrej Kiska sa bol v pondelok počas svojej návštevy Oravy pozrieť aj na miesto, kde extrémisti napadli zahraničného turistu.

„Miesto, na ktorom stojím, je veľmi symbolické. Na tomto mieste predseda jednej z pobočiek Kotlebovej strany surovo zbil turistu z Dominikánskej republiky len preto, že má inú farbu pleti.

Toto miesto je práve dnes po župných voľbách symbolické v tom, že hoci dostali extrémisti na frak, nesmieme poľaviť. Nesmieme poľaviť v súboji o charakter a srdce našej krajiny. Boj ešte nie je vyhratý.

To, že skutočne dostali výprask je dobrým signálom. Dobrým signálom, že sa ľudia vedia spojiť. Vedeli sa spojiť v banskobystrickej župe a ukázali, aké Slovensko chceme.

V župných voľbách vyhralo sebavedomé Slovensko. Na jednej strane sa ukázalo, že pokiaľ sa vo voľbách postavia skutočne kvalitní kandidáti, tak nič nie je dopredu dané a politický boj je veľmi otvorený. A preto stále vyzývam ľudí, aby sa nebáli vstúpiť do politiky. Že zmeny sú možné, len treba, aby sa do politiky zapojili  čestní a schopní ľudia.

Ten druhý – nesmierne dôležitý signál - ktorý z týchto volieb vzišiel je, že extrémizmus a novodobý fašizmus dokážeme poraziť našou najsilnejšou zbraňou. Slobodnými a demokratickými voľbami.

Len tento úspech nás nesmie uspať a musíme pokračovať v našej práci ďalej. Musíme ukazovať občanom, že meníme našu krajinu, že vieme o našich problémoch a že o našich problémoch nielen hovoríme, ale ich aj riešime.“