Koledníci Dobrej noviny zavinšovali prezidentovi

Náboženstvo
Koledníci Dobrej noviny zavinšovali prezidentovi

V pondelok prišli Andrejovi Kiskovi do Prezidentského paláca zavinšovať detskí koledníci Dobrej noviny. Hnutie kresťanských spoločenstiev detí eRko organizuje koledovanie Dobrej noviny už 23 rokov, pričom vyzbieranými finančnými darmi podporujú  rozvojové projekty v Afrike.

„Pomaly mi slzička vybehla, keď som vás takto krásne počúval koledovať a vinšovať. Keďže je dnes Nový rok, tak mi dovoľte, aby som aj ja vám zaprial dni šťastia. Vám, vašim najbližším, vašim rodičom, starým rodičom, všetkým tým, s ktorými sa stretávate. Aby po celý rok bolo medzi ľuďmi také porozumenie a taká atmosféra, aká bola počas sviatkov.

Na Slovensku je niekoľko projektov, na ktoré som ako prezident veľmi hrdý. Projekt Dobrej noviny je jeden z nich. Mal som možnosť byť v Keni a vidieť, ako peniažky, ktoré vyzbierate, môžu pomôcť.

Veľmi by som si želal, aby každý jeden z tých 25 tisícov koledníkov mal možnosť vidieť, ako dokážete pomôcť. Ako po celom svete sú detičky a ich rodiny v strašnej biede a nesmierne túto pomoc potrebujú. Skutočne keď to človek vidí na vlastné oči, vtedy si zase a zase uvedomí, že sme moderná a úžasná krajina a je takou našou morálnou povinnosťou pomáhať.

Na Slovensku sa nachádza 25 tisíc koledníkov, ktorý už po 23-krát obídu domácnosti Slovenska, aby centík po centíku, euro k euru pozbierali, aby sa vyzbieralo aj viac ako milión eur. Ukazujeme sami sebe, že vieme pomôcť. Ukazujeme, aké máme dobré srdcia.

A čo je veľmi vzácne na tomto projekte, že myslíme na tých niekde vo vzdialenom svete, ktorých sme nikdy nevideli. Ktorí dokonca majú inú farbu pleti, rozprávajú jazykom ktorý nepoznáme, napriek tomu cítime, že pomoc potrebujú. A za to patrí vám koledníkom obrovská vďaka. Obrovská vďaka celej našej krajine, celého nášho Slovenska. Robíte Slovensko krajším, robíte Slovensko usmievavejším, robíte Slovensko lepším.“