Potrebujeme počúvať hlas odborníkov a lekárov

Potrebujeme počúvať hlas odborníkov a lekárov

Prezidentka Zuzana Čaputová v utorok 23. novembra 2021 v súvislosti s katastrofálnou pandemickou situáciou navštívila Nemocnicu Ružinov v Bratislave.

Prezidentka sa zaujímala najmä o to, ako tamojší lekári a zdravotnícky personál zvládajú nápor pacientov nakazených koronavírusom, ako kríza ovplyvnila chod nemocnice, a či sú jej personálne kapacity dostačujúce aj na ďalšie zvládanie krízovej situácie. "Dostali sme sa opäť do situácie, že potrebujeme lockdown a že sa musíme obmedziť všetci. Aj tí, čo sa správajú zodpovedne, aj tí, čo covid zľahčovali. Je to nefér, ale žiaľ, nemáme inú možnosť. Potrebujeme počúvať hlas odborníkov a lekárov, lebo na nich dopadá ťarcha našich zlyhaní. Potrebujeme zaviesť lockdown na nevyhnutnú dobu, zvýšiť počet zaočkovaných a po zlepšení situácie prejsť na model, kde byť vakcinovaný sa oplatí."

Prezidentka sa stretla aj s vedením nemocnice a limitovaným počtom zdravotníkov a jej návšteva sa uskutočnila pri striktnom dodržaní všetkých bezpečnostných a hygienických opatrení. "Prehrávame. Sme najhoršia krajina na svete v počte novonakazených. Nemocnice sú na hrane kapacít, musia obmedzovať aj bielu medicínu, lekári, sestry a zdravotníci sú vyčerpaní a prosia o pomoc. A miesto vďaky sa im dostáva tiež vyhrážok, znevažovania a osočovania. Toto sa nedá pochopiť.