O prezidentke píše magazín The New Yorker aj ďalšie svetové médiá

Zahraničná politika
O prezidentke píše magazín The New Yorker aj ďalšie svetové médiá

Americký magazín The New Yorker zverejnil článok známej rusko-americkej novinárky a autorky viacerých ocenených kníh Mashi Gessen o prezidentke Zuzane Čaputovej. Rozprávali sa spolu krátko po oslavách 30. výročia Nežnej revolúcie v Prezidentskom paláci. Píše o nej ako o osamelom politickom hlase v mori demagógie. Server Politico tento týždeň prezidentku zaradil medzi 28 najvplyvnejších osobností v Európe a slovenská verzia magazínu Forbes vyhlásila prezidentku za Osobnosť roka 2019. 

Prezidentka Zuzana Čaputová poskytla od svojho nástupu do funkcie niekoľko rozsiahlych rozhovorov pre svetové médiá a rozprávala sa s viacerými rešpektovanými novinárskymi osobnosťami. 

S prezidentkou sa stretla napríklad aj americká novinárka a nositeľka Pulitzerovej ceny Anne Applebaum počas zasadnutia Valného zhromaždenia OSN v New Yorku. V jej článku v denníku The Washington Post sa píše, že prezidentka ukazuje cestu ako sa dostať zo svetového populistického močiara. Počas októbrovej návštevy Japonska poskytla prezidentka rozhovor Eijimu Furukawovi z jedného z najväčších ekonomických denníkov na svete Nikkei. Ďalšie rozhovory s prezidentkou vznikli počas jej návštev Ukrajiny, Nemecka a Rakúska a objavili sa v ukrajinskom týždenníku Novoje Vremja, nemeckom týždenníku Der Spiegel a rakúskom denníku Der Kurier. V Paríži prezidentka poskytla rozhovor celosvetovo známej novinárke Sylvii Kaufmann a publikovaný bol v denníku Le Monde