Prezident diskutoval s predstaviteľmi Facebooku o extrémizme

Životné prostredie 
Prezident diskutoval s predstaviteľmi Facebooku o extrémizme

Prezident Andrej Kiska v piatok v americkej Kalifornii rokoval s predstaviteľmi spoločnosti Facebook o spôsoboch, akými možno zabrániť šíreniu nenávisti na sociálnych sieťach.

„Extrémisti sú na sociálnych sieťach veľmi zruční a na Slovensku zneužívajú hlavne rómsku problematiku,“ povedal prezident. „Sociálne siete majú obrovský dopad hlavne na mladých ľudí. Preto som privital, že sme mali skutočne veľmi otvorenú diskusiu. Facebook si plne uvedomuje, akú má zodpovednosť.“

Prezident spoločne s podpredsedom vlády a pre investície a informatizáciu Petrom Pellegrinim potvrdil, že Slovensko je v riešení nenávisti na sociálnych sieťach pripravené pomôcť.

Okrem Facebooku navštívil president aj sídlo sociálnej siete Linkedin, kde boli témou diskusie aktuálne trendy v zamestnanosti.

Návšteva Stanford Research Institute bola ukážkou prenosu inovácií do praxe. „Verím, že aj my dokážeme vďaka inovatívnym prístupom zásadne meniť našu krajinu, podobne ako napríklad Estónsko,“ vyhlásil Andrej Kiska.

Súčasťou delegácie prezidenta počas celého ekonomického a inovačného programu boli aj zástupcovia slovenskej podnikateľskej a akademickej obce.