Prezident diskutoval v Košiciach o inováciách a startupoch

Prezident diskutoval v Košiciach o inováciách a startupoch

Technologické inovácie a startupy boli hlavnou témou piatkovej pracovnej cesty prezidenta Andreja Kisku do Košíc.

V Kulturparku prezident diskutoval so zástupcami IT Valley a košických univerzít o podpore rozvoja inovácií a startupov i o tom, ako lepšie prepojiť vysoké školy s praxou. V Centre technologických inovácií Technickej univerzity v Košiciach si prezident Kiska pozrel prezentácie vybraných startupov a neskôr navštívil aj spoločnosť Saffron Beds.

Téma rozvoja inovácií i uplatnenia absolventov v praxi dominovala tiež na pracovnom obede, ktorý prezident absolvoval so zástupcami Google Slovensko, Neulogy Ventures, Nadácie Pontis a Ministerstva hospodárstva SR.

S predstaviteľmi Košíc sa Andrej Kiska stretol v Historickej radnici. Prezident sa zaujímal, ako sa vyvíja zamestnanosť v meste, aké majú v pláne investičné projekty i o prebiehajúcu rekonštrukciu dopravy v meste. Košice, okrem toho že boli Európskym hlavným mestom kultúry, budú aj Európskym mestom športu, sú nesmierne dôležité pre náš región z pohľadu zamestnanosti. Tvorí sa tu skoro 10 percent HDP. V IT Valley je zamestnaných skoro 7000 ľudí a je tu potenciál prijať ďalších 3000 ľudí. Sú tu kvalitné vysoké školy, povedal prezident.

Andrej Kiska navštívil aj Gymnázium na Poštovej ulici, jedno z najlepších gymnázií na Slovensku, ktoré ponúka štúdium s rozšíreným vyučovaním matematiky a anglického jazyka. S vedením školy a študentmi, ktorým sa výnimočne darí v olympiádach rôzneho druhu, prezident diskutoval o aktuálnych výzvach moderných technológií a situácii v školstve.

Večer sa prezident zúčastní na oslavách 70. výročia Štátneho divadla Košice a pozrie si premiéru baletu Bajadéra.