Prezident diskutoval v Nitre so študentmi aj o Mečiarových amnestiách

Domáca politika
Prezident diskutoval v Nitre so študentmi aj o Mečiarových amnestiách

Prezident Andrej Kiska diskutoval v utorok v Nitre so študentmi Univerzity Konštatnína Filozofa. Rezonovala najmä téma školstva.

Podľa prezidenta ľudia stratili úctu k vzdelaniu a školstvu treba vrátiť jeho vážnosť. Učitelia nastupujú do zamestnania s násobne menším platom ako študenti iných odborov, preto sa podľa Kisku netreba čudovať, že ide o neatraktívne zamestnanie a mladí ľudia nechcú študovať pedagogické odbory. „To sa musí zásadne zmeniť,“ zdôraznil prezident.  

Medzi študentmi UKF boli budúci pedagógovia, sociálni pracovníci, či pracovníci v oblasti zdravotníctva. Témami diskusie bola aj rómska problematika a zdravotníctvo. „Doba je zložitá, na mnohé otázky nie je jednoduché nájsť odpovede. V tej spleti informácií sa študentom snažím vysvetliť aj to, ako ja vnímam prácu prezidenta a domácu alebo zahraničnú politiku,“ povedal prezident .

Andreja Kisku prekvapilo, ako veľmi citlivo vnímajú študenti Mečiarove amnestie, hoci je to niečo, čo sa stalo relatívne dávno. „Vnímajú to ako veľkú krivdu, ktorú treba zmeniť,“ povedal prezident.