Prezident diskutoval v Nových Zámkoch aj o problémoch s dopravou

Prezident diskutoval v Nových Zámkoch aj o problémoch s dopravou

Prezident Andrej Kiska v utorok pracovne navštívil Nové Zámky. S predstaviteľmi mesta diskutovali o doprave, nízkej nezamestnanosti, ale aj o témach školstva a zdravotníctva. Prezident sa tiež stretol s miestnym vedením spoločností OSRAM a KOPPERT.

„Historicky najvyššia nezamestnanosť v Nových Zámkoch bola 14 percent, dnes je to len okolo 4 percent. Na jednej strane je to aj trochu problém, lebo sem už ťažko dotiahnuť nových investorov. Ale na druhej strane je to pre mesto a región veľmi dobrý signál,“ povedal prezident.

„V diskusii sme sa dotkli aj najväčšieho problému mesta, ktorým je doprava. Je nemysliteľné, aby v mestečku, ktoré nemá ani 40-tisíc obyvateľov, strávili obyvatelia v autách aj viac ako polhodinu, keď idú zaviesť deti do škôl. To, že ide mestom hlavný ťah, je v dnešnej modernej dobe skutočne veľmi kritická vec.“

Témou rokovania s vedením mesta boli aj blížiace sa voľby do samosprávnych krajov. Prezident vyzval k účasti vo voľbách a upozornil aj na hroziaci nárast extrémizmu, o ktorom bude poobede podrobne diskutovať s osobnosťami občianskeho sektora v Nitre.