Prezident diskutoval v Prešove o zdravotníctve aj doprave

Prezident diskutoval v Prešove o zdravotníctve aj doprave

Zdravotníctvo, nezamestnanosť a rozvoj cestnej infraštruktúry boli témy, o ktorých prezident Andrej Kiska vo štvrtok diskutoval v Prešove so zástupcami krajskej samosprávy. V rámci pracovného výjazdu absolvoval i stretnutie so zástupcami mesta.

„V rámci mojej rozlúčky so Slovenskom som zavítal do Prešova. Tým, že som z Prešovského kraja, je mi to o to bližšie a problematika kraja je mi veľmi blízka. Mohli sme s pánom predsedom hovoriť detailnejšie o tom, čo skutočne Prešovský samosprávny kraj trápi,“ povedal prezident Kiska po stretnutí s predsedom samosprávneho kraja Milanom Majerským.

Poukázal na vysokú mieru nezamestnanosti na východnom Slovensku oproti iným regiónom a problém vyľudňovania sa jednotlivých obcí. Riešením by podľa jeho slov bol rozvoj cestnej infraštruktúry a vstup Ukrajiny do Európskej únie.

„Tak ako východné Rakúsko, ktoré bolo v minulosti relatívne zaostalé, sa vstupom Slovenska a Česka do EÚ stalo veľmi vyspelým regiónom s množstvom turistov, priemyslu, ktorý sa tam presúval. To isté by sme mohli dosiahnuť, ak by sa naplnilo želanie občanov Ukrajiny a dostali sa do Európskej únie,” vysvetlil Kiska.

Na záver pracovného programu diskutoval prezident Kiska s osobnosťami Prešovského kraja.