Prezident Kiska diskutoval s veľvyslancami krajín Európskej únie

Na pozvanie rakúskeho veľvyslanca na Slovensku Helfrieda Carla sa prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska v stredu 5. decembra 2018 stretol na pracovných raňajkách s veľvyslancami krajín EÚ akreditovanými v Slovenskej republike.

Diskusii dominovala situácia v Európskej únii a za jej hranicami, ako aj vnútropolitický vývoj na Slovensku. K téme Globálneho kompaktu o migrácii a účasti Slovenska na konferencii v Marakéši Andrej Kiska zdôraznil, že je v nespochybniteľnom záujme Slovenska, aby sa zúčastňovalo na rokovaniach o dôležitých otázkach, ktoré žiadna z krajín nedokáže vyriešiť sama.

V súvislosti s nadchádzajúcimi voľbami do Európskeho parlamentu a tradične nízkou volebnou účasťou v SR považuje prezident Kiska za najdôležitejšie pozitívne a jasne hovoriť o Európskej únii, vrátane návštev vysokých predstaviteľov Európskej únie a ich aktívneho zapojenia do kampane aj na Slovensku.

V reakcii na otázky veľvyslancov priblížil svoj pohľad na prioritné oblasti jeho záujmu – školstvo, zdravotníctvo, oblasť právneho štátu, či riešenie problémov sociálne zraniteľných skupín.

Zdôraznil tiež zodpovednosť sociálnych médií v boji proti extrémizmu a nenávistným prejavom a venoval sa zhoršenej situácii na Ukrajine, ako aj vzťahom s Ruskom a USA.

Pravidelné stretnutie s veľvyslancami sa uskutočnilo v rámci aktivít rakúskeho predsedníctva v Rade Európskej únie.

Viac k téme: