Prezident Kiska navštívil Trenčín a Trenčianske Teplice

Prezident Kiska navštívil Trenčín a Trenčianske Teplice

Prezident Andrej Kiska v utorok v rámci pracovného výjazdu navštívil Trenčín, kde diskutoval s vedením mesta, predstaviteľmi gynekologicko-pôrodníckej kliniky Fakultnej nemocnice, so študentmi Gymnázia Ľudovíta Štúra a aktívnymi občanmi v sídle neziskovej organizácie Voices.

„Ako prezident sa snažím navštíviť všetky regióny, mestá, mestečká. Na stretnutí s vedením Trenčína som musel s radosťou skonštatovať, že toto mesto má víziu,“ povedal Andrej Kiska. Ako príklad spomenul medzinárodnú súťaž o budúcu podobu Trenčína, do ktorej sa zapojili aj občania.

Súčasťou programu prezidenta bola tiež návšteva Veliteľstva pozemných síl Ozbrojených síl SR: „Vypočul som si správu, ako fungujú ozbrojené sily. S ľútosťou musím konštatovať, že naša armáda je nedofinancovaná. Tento problém sa prejavuje dlhodobo. Je tu obrovské množstvo techniky, ktorá je staršia ako ja. Od svojho zvolenia za prezidenta ustavične opakujem, že bezpečnosť a ochrana našich ľudí je najdôležitejšou úlohou štátu. Nesmieme na ochranu a bezpečnosť myslieť len vtedy, keď sa nám to hodí, ale vždy. Mali by sme napĺňať svoje záväzky, aj vo vzťahu k našim partnerom, Severoatlantickej aliancii, ale aj k našej armáde ako celku.“

Popoludní navštívil prezident aj Trenčianske Teplice. V stredu ho čakajú Prievidza a Bojnice.