Prezident Kiska prijal generálnu riaditeľku CERN

Veda a inovácie
Prezident Kiska prijal generálnu riaditeľku CERN

Prezident SR Andrej Kiska prijal vo štvrtok generálnu riaditeľku Európskej organizácie pre jadrový výskum (CERN) Fabiolu Gianotti, ktorá je na pracovnej návšteve Slovenska.

Generálna riaditeľka Gianotti v rozhovore priblížila pôsobenie CERN. Vysoko ocenila pokračujúcu podporu a aktívnu účasť Slovenska na aktivitách organizácie. Osobitne vyzdvihla pôsobenie vedeckých pracovníkov zo Slovenska, či už priamo v CERN alebo prostredníctvom participácie na jej výskumných projektoch. 

Pozitívne sa vyjadrila o úspešnej účasti slovenských firiem na tendroch CERN, ktorá svedčí o kvalite slovenského priemyslu v oblasti moderných technológií.

Upriamila pozornosť na čo najlepšie využívanie možností študijných pobytov slovenských študentov inžinierskych odborov v CERN, ktoré zlepšujú možnosti ich ďalšieho profesionálneho uplatnenia aj mimo vedeckej oblasti. Cennou skúsenosťou, ktorú v prestížnej inštitúcii ako CERN získavajú, je schopnosť pracovať vo vysoko kvalitnom medzinárodnom prostredí a schopnosť riešiť problémy.

Generálna riaditeľka Gianotti v závere pozvala prezidenta Kisku na návštevu CERN.