Prezident Kiska prijal olympijských medailistov z Ria

Šport
Prezident Kiska prijal olympijských medailistov z Ria

Prezident Andrej Kiska prijal v stredu v Prezidentskom paláci držiteľov medailí a ďalších členov slovenskej výpravy na letných olympijských a paralympijských hrách 2016 v Riu de Janeiro.

Z pohľadu športu sa na končiaci rok 2016 môžeme podľa Andreja Kisku pozerať s veľkou pýchou a radosťou. „Keď ste odchádzali do Ria de Janeira, vyslovil som prianie, aby ste boli úspešní, pretože váš úspech je aj úspechom celej krajiny. A vy ste úspešní boli,“ zdôraznil prezident na stretnutí.

Prezident sa v mene svojom, ale aj v mene celej krajiny poďakoval všetkým športovcom, trénerom a členom organizačného tímu. „Pri športe ste ukázali, že cieľavedomosť, sebaobetovanie a tvrdá práca, nesmierne odriekanie dokáže priniesť výsledky,“ konštatoval.

Prítomným športovcom pripomenul, že pre našu krajinu sú dôležití nielen z pohľadu športových výsledkov, ale pre ľudí sú zároveň veľkými vzormi. „Mnohí sa na vás pozerajú ako na svoje idoly, pozerajú sa, ako sa správate, čo hovoríte, ako pristupujete k iným ľuďom, a ja sa vám chcem poďakovať, že skutočne ste vzormi aj po tej ľudskej stránke.“