Prezident Kiska udelil medailu nórskej veľvyslankyni Inge Magistad

Prezident Andrej Kiska udelil 28. augusta 2018  veľvyslankyni Nórskeho kráľovstva Inge Magistad Medailu prezidenta Slovenskej republiky za významné zásluhy o rozvoj slovensko-nórskych vzťahov a šírenie dobrého mena Slovenskej republiky v zahraničí. Prezident SR prijal nórsku veľvyslankyňu pri príležitosti ukončenia jej misie na Slovensku.

Obaja partneri sa zhodli, že vzťahy medzi Slovenskom a Nórskom sú veľmi blízke a priateľské, o čom svedčí spolupráca v mnohých oblastiach verejného, podnikateľského aj akademického sektora.

Andrej Kiska poďakoval za veľmi aktívne pôsobenie veľvyslankyne na Slovensku. Vyzdvihol jej profesionalitu a angažovanie sa v prospech rozvoja vzťahov medzi Slovenskom a Nórskom. Vysoko ocenil pomoc a spoluprácu v oblasti vzdelávania, sociálnych vecí, ochrany životného prostredia a kultúry.

Pripomenul a poďakoval sa tiež za nedávnu historicky prvú návštevu slovenského prezidenta v Nórsku. Na záver rokovania prezident SR zaželal odchádzajúcej veľvyslankyni veľa zdravia a úspechov.

Viac k téme: