Prezident navštívil Topoľčianky

Prezident navštívil Topoľčianky

Prezident Andrej Kiska navštívil vo štvrtok v rámci pracovného výjazdu Topoľčianky. Prezrel si zámok, ktorý v rokoch 1923 – 1951 slúžil ako letné sídlo československých prezidentov, a navštívil Národný žrebčín, jedno z najdôležitejších európskych šľachtiteľských a chovateľských centier teplokrvných koní.

„Topoľčianky nie sú obyčajná obec,“ povedal Kiska. „Je tu národný žrebčín, letné sídlo česko-slovenských prezidentov, hádam najväčšie vinárske závody na Slovensku a nedávno obnovená zubria zvernica.“

Prezident sa zaujímal najmä o to, ako obec narába s týmto bohatstvom a ako sa jej darí v oblasti cestovného ruchu. V Národnom žrebčíne predviedli prezidentovi ukážky štýlov jazdenia, prezrel si stajne a predstavili mu päť plemien chovu. Na koči s konským záprahom sa Andrej Kiska previezol do múzea, kde si prezrel hipologickú expozíciu. Popoludní navštívil aj Vinárske závody Topoľčianky.

„Topoľčianky sú veľmi úspešné. Zo stretnutia bolo cítiť skutočnú súdržnosť obce, dobrú náladu, optimizmus. Je tu veľmi nízka nezamestnanosť, obrovská zapojenosť starých ľudí do kultúrneho života," zhodnotil Kiska. „Ako prezident sa snažím navštevovať mestečká, dediny. Topoľčianky navštívili dvanásti zo štrnástich doterajších prezidentov a bol by som veľmi nerád, keby som bol jedným z tých, ktorí tu neboli."

Viac k téme: