Prezident ocenil postoj Klusa a Mičeva: Nedovoľme zlu zvíťaziť

Prezident ocenil postoj Klusa a Mičeva: Nedovoľme zlu zvíťaziť

Andrej Kiska v utorok v Prezidentskom paláci prijal Martina Klusa a Stanislava Mičeva, ktorí sa vzdali kandidatúry na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja v prospech kandidáta Jána Luntera. Prezident ocenil ich postoj a rozhodnutie.

„Oceňujem postoj vládnych strán, ktoré podporili Jána Luntera, takisto ako aj ďalších politických strán, ktoré ho podporili.

Dnes by som len rád zopakoval môj názor a moje presvedčenie. V našej krajine sa šíri zlo. Zlo v zelených tričkách sa schováva za Boha a za národ. Zlo chce z našej krajiny spraviť xenofóbny a nacionalistický štát. Chce, aby Slovensko vystúpilo z modernej Európy, z Európskej únie a nanovo by zlo chcelo postaviť hranice.

Zlo šíri v našej krajine nenávisť proti ľuďom inej farby pleti a inému náboženstvu. Je dôležité si uvedomiť, že nejde o skupinu mladých výtržníkov s hlúpymi názormi. Ale ide o dobre organizovanú, profesionálnu a veľmi nebezpečnú politickú silu.

Všetci vieme, že na to, najhoršie, čo sa môže v demokracii stať – aby zlo zvíťazilo –, stačí veľmi málo. Stačí, aby dobrí ľudia nerobili nič. Preto by som veľmi rád vyzval našich občanov, aby 4. novembra, kedy budú župné voľby, neboli ľahostajní. Aby nedovolili zvíťaziť županom, ktorí šíria zlo, či v Banskej Bystrici alebo v Nitre.

Ale takisto aby si uvedomili, že v ôsmich krajoch sú na listine stovky kandidátov zla. Musíme si uvedomiť, akú našu krajinu chceme mať.“