Prezident prijal dobrovoľných hasičov

Obrana a bezpečnosť
Prezident prijal dobrovoľných hasičov

Pri príležitosti sviatku sv. Floriána – patróna hasičov – prijal prezident Andrej Kiska členov Dobrovoľnej požiarnej ochrany Slovenskej republiky.

Prezident občianskeho združenia Ladislav Pethö vyjadril vďaku za stretnutie s hlavou štátu pri príležitosti ich sviatku. Ako uviedol, je to pre nich veľké poďakovanie za ich prácu a tiež povzbudenie pre ďalšie obdobie.

Andrej Kiska zástupcom Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR, ktoré v súčasnosti združuje viac ako 90 tisíc dobrovoľných hasičov, poďakoval za ich mimoriadne záslužnú prácu pri ochrane životov či majetku. Prezident si cení nielen to, že dokážu pomôcť v situácii, keď sa niečo satane, ale že veľkú pozornosť venujú aj výchove mladých ľudí a prevencii.

Práca dobrovoľných hasičov podľa prezidenta symbolizuje to, čo našej krajine často chýba – angažovanosť ľudí. Prezident vyzdvihol, že dobrovoľní hasiči sú často pre starostov tou pravou rukou. Ukazujú, že im nie je jedno, ak sa niečo stane, a dokážu pomôcť bez nároku na odmenu, ale z presvedčenia. „Za to vám patrí obrovská vďaka v mene mojom i v mene všetkých občanov,“ zdôraznil prezident.