Prezident prijal slovenský deaflympijský tím pred odchodom na olympiádu

Šport
Prezident prijal slovenský deaflympijský tím pred odchodom na olympiádu

Prezident Andrej Kiska prijal v stredu v Prezidentskom paláci členov slovenského deaflympijského tímu pred odchodom na 23. Letnú deaflympiádu v tureckom Samsune.

„Viem, že do prípravy na toto významné podujatie s dlhoročnou tradíciou ste vložili veľa síl, námahy a energie, preto úprimne dúfam, že vaše úsilie bude odmenené a podarí sa vám naplniť všetky ciele, ktoré ste vytýčili, a že zbierka medailí slovenských športovcov sa rozšíri o ďalšie  medaily z veľkého medzinárodného podujatia.

Teším sa, že našu krajinu budú v zahraničí reprezentovať práve športovci  ako ste vy. Ľudia, ktorí musia prekonávať najrôznejšie prekážky a osobné limity nielen na športoviskách, ale aj v každodennom živote. Myslím si, že pre nás všetkých môžete byť v tomto zmysle vzorom.

Cítim rešpekt nielen k vám a vaším doterajším a budúcim úspechom,  ale aj k vašim trénerom, rodinným príslušníkom a všetkým tým, vďaka ktorým tu dnes stojíte, a vďaka ktorým si už čoskoro budete môcť v našich farbách zmerať sily s tými najlepšími z celého sveta v duchu fair play. V duchu pravidiel, ktoré by mali byť súčasťou nielen športových hier, ale aj nášho každodenného života: pravidiel bez podvádzania a obchádzania.“

Je to zodpovednosť a je to česť. Viem, možno nastúpi tréma, ale nenechajte ju ovládnuť vás. Ovládnite ju vy a my vám pri tom všetkom snažení budeme tu, doma, držať prsty.“