Prezident prijal vojakov Čestnej stráže

Prezident prijal vojakov Čestnej stráže

Andrej Kiska prijal v stredu v rámci novoročných prijatí v Prezidentskom paláci vojakov Čestnej stráže prezidenta SR a poďakoval sa im za ich službu vlasti.

„Som veľmi rád, že sa zaviedla takáto milá tradícia – aby sme sa tu, na začiatku roka – s vybranými z vás, mohli takto stretnúť a aspoň takto sa vám poďakovať.

Prosím, poďakujte sa v mojom mene aj všetkým vojakom a vojačkám, ktorí tu dnes nemôžu byť. Napriek tomu veľmi poctivo, celý minulý rok, boli v Čestnej stráži. Prajem vám a všetkým v Čestnej stráži skutočne jeden úspešný rok 2019.

Aby re každého z vás bol rokom plným šťastia a zdravia doma, ale aj v práci. Za päť mesiacov tu bude už nový prezident. A ja môžem povedať, že za tých viac ako štyri a pol roka, ktorý som v úrade, vždy s takou veľkou hrdosťou a pýchou sa pozerám keď vás niekde vidím.

Keď počúvam od iných ľudí, ako ste vzorne reprezentovali prezidenta, aj keď tam prezident osobne byť nemohol. Napĺňa ma to skutočne veľkou hrdosťou. Možno si mnohí kladiete otázku, je moju prácu vidieť? Má moja práca zmysel, v tom veľkom dave, pri tom všetkom? Verte že má.

Každý jeden z vás reprezentuje prezidenta, každý jeden z vás reprezentuje našu krajinu, každý jeden z vás je pre tých všetkých občanov – ktorí vás vidia, ako stojíte, vzorne reprezentujete - dôležitý.

 Čestná stráž je obrazom toho, že môžu dôverovať armáde. Že môžu dôverovať prezidentskému úradu. Že tu skutočne máme ľudí, pre ktorých ich práca nie je len povolanie – ale aj poslanie.
Vojaci sú tí, ktorí, keby taká situácia nastala, by boli vyzvaní možno položiť aj život. A toto nie je povolanie, ale poslanie.

Našťastie žijeme v dobe, ktorá takéto hrdinské činy nevyžaduje, ale vaša poctivá každodenná práca je prínosom k tomu, aby sme skutočne mohli byť hrdí na úrad prezidenta, a ja ako prezident aby som na vás mohol byť nesmierne pyšný.

Takže – ďakujem. Ďakujem veleniu čestnej stráže a prosím odovzdajte moje pozdravy a prianie všetkého najlepšieho všetkým vojakom a vojačkám čestnej stráže.“