Prezident sa poďakoval organizátorom Dňa narcisov

Zahraničná politika
Prezident sa poďakoval organizátorom Dňa narcisov

Prezident Andrej Kiska v piatok prijal organizátorov Dňa narcisov – verejnoprospešnej zbierky Ligy proti rakovine. Sám zbierku aj podporil. Podujatie na znak spolupatričnosti s tými, ktorí bojujú s rakovinou, sa na Slovensku koná už po dvadsiaty raz.

Prezident vyzdvihol, že za 20 rokov svojej existencie odviedli organizátori Dňa narcisov spolu so státisícmi dobrovoľníkov úžasnú prácu. Narcisy podľa Andreja Kisku nie sú len o finančnej pomoci, ale „je to prejav všetkých nás, že na chorých myslíme, že sme s nimi, a že im nesmierne držíme prsty“.

„Dúfam, že budete úspešní, že sa vaše pokladničky zaplnia a že roznesiete veľa toho dobra, a ten narcis bude dnes po celom Slovensku svietiť, aby každý jeden chorý vedel, že v tom boji nie je sám, že naňho myslíme,“ odkázal všetkým dobrovoľníkom, ktorí dnes vyrazia do ulíc.

Prezidentka Ligy proti rakovine Eva Siracká s uspokojením konštatovala, že s pomocou verejnosti sa Slovensko zaradilo do celosvetového programu kontroly rakoviny. „Veľmi dúfame, že budeme úspešne pokračovať aby sme mohli pomáhať tam, kde je problémov súvisiacich s rakovinou najviac,“ povedala.